خواص و مزایای کاغذهای دیواری ضد زلزله

خواص و مزایای کاغذهای دیواری ضد زلزله، امروزه با پیشرفت تکنولوژی نوع جدیدی از کاغذ دیواری به نام کاغذ دیواری ضد زلزله یا سیسمیک به بازار آمده که کارایی و مزیت های آن، متفاوت از انواع معمولی می باشد. به هنگام وقوع زلزله، دیوارهای خانه که اصولا از جنس آجر هستند، لرزیده و قسمت هایی از آن ها دچار تخریب می شوند. به دنبال اثرات ناشی از زلزله، همواره محققان در تلاش برای یافتن راهی برای کاهش اثرات تخریب دیوار های ساختمان بوده اند.

ادامه مطلب: خواص و مزایای کاغذهای دیواری ضد زلزله

از عایق XPS در چه مواردی استفاده می شود و نحوه اجرای این عایق به چه صورت است

از عایق XPS در چه مواردی استفاده می شود و نحوه اجرای این عایق به چه صورت است، عایق XPS یا پلی استایرن از جمله عایق های سبک است و به دلیل مقاومت فشاری و خمشی بسیار زیادی که دارد، عایق صدا، حرارت و رطوبت مناسبی محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم موارد مصرف و کاربرد این عایق را نام ببریم. با ما همراه باشیم.

ادامه مطلب: از عایق XPS در چه مواردی استفاده می شود و نحوه اجرای این عایق به چه صورت است

آشنایی با انواع پلی استایرن یا XPS به کار رفته در فوم عایق XPS

آشنایی با انواع پلی استایرن یا XPS به کار رفته در فوم عایق XPS، فوم عایق XPS به میزان قابل توجهی از اتلاف انرژی در ساختمان جلوگیری می کند و مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف دارد. عایق XPS که نام آن مخفف عبارت Extruded Poly Styrene است، یکی از انواع عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی محسوب می شود که در صنعت ساختمان کاربرد دارد و نقش بسیار موثری در سبک سازی سازه ایفا می نماید، در واقع می توان آن را بخشی از سازه دانست. XPS نوعی فوم بسیار مقاوم از جنس پلی استایرن اکسترود شده می باشد که با ساختار سلول بسته خود نقش مصالح چند منظوره را ایفا می کند. این فوم برای عایق کاری داخل یا خارج ساختمان کاربرد دارد و با مقاومت بالای خود در برابر نفوذ حشرات، رطوبت، کپک، قارچ و نفوذ گرما و سرما به عنوان عایقی ایده آل در ساختمان به کار می رود.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع پلی استایرن یا XPS به کار رفته در فوم عایق XPS

مزایا و معایب عایق های XPS چیست

مزایا و معایب عایق های XPS چیست، چگالی فوم ایکس پی اس در تمام ابعاد آن یکنواخت است و به دلیل فشردگی و استحکام بالا می تواند نقش دیوار را در سازه های مختلف ایفا کند. این فوم ها نوعی عایق کندسوز هستند که از توسعه و سرایت آتش جلوگیری به عمل می آورند. عایق کاری ساختمان با آنها باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می شود و از نفوذ گرما و سرما به داخل ساختمان جلوگیری می نماید. این متریال با ویژگی های منحصر به فردی که دارد جایگزین مناسبی برای انواع عایق ها از جمله پشم شیشه، پشم سنگ و یونولیت می باشد. در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی ها و مزایای آن می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: مزایا و معایب عایق های XPS چیست

آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم

آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم، برخی مواقع بخشی از کاربری ساختمان و یا نقشه معماری تغییر می کند. در این زمان مهندسین عمران به فکر تخریب بتن می افتند. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی موجب شده تا مهندسین به جای تخریب بتن از روش های مختلف برش بتن استفاده کنند.

ادامه مطلب: آشنایی با برش بتن، انواع روش های آن و نکات مهمی که در این زمینه باید به آنها توجه کنیم