کاربرد تسمه استیل

تسمه ها از متریال های مختلفی چون آلومینیوم , پلاستیک , آهنی و….تولید می شوند.

کاربرد تسمه استیل

تسمه استیل یکی از انواع محصولات تکنو استیل بوده که از استیل سری 300 ساخته شده شده است كه يكي از اين سري هاي پركاربرد تسمه استيل 303 مي باشد. این سازه یک ورق استیل صیقل شده با ضخامت کم و در ضخامت های مختلف می باشد طول آن نیز با توجه به سفارش مشتری و یا رول های آماده ای بوده که روانه بازار می شوند تولید آن نیز به دو صورت ماشین کاری و نوردی می باشد .این محصول بسیار پر مصرف بوده  و می توان گفت کاربرد تسمه استیل و استفاده از آن اکثرا در ساختمان سازی و برجسازی , در قطعات کشاورزی و…..انجام می پذیرد .

کاربرد تسمه استیل

تولید ماشین کاری

در تولید تسمه استیل به روش ماشین کاری این محصول با دقت و کیفیت بالایی تولید می شود در ساخت از ورق استیل فابریک و مرغوب و صاف استفاده می شود تولید آنها به صورت شاخه های 6 متری بوده و برای گرد کردن لبه و از بین بردن تیزی آن این محصول را پولیش می زنند .

تولید به صورت نورد

در این روش ضایعات آهن را ذوب و به تسمه تبدیل می کنند این محصول در طول مختلف بسته به شرایط کارخانه تهیه شده و سایز استاندارد آن نیز از 4 تا 7 بوده که استاندارد آن 6 متری می باشد .

ابعاد تسمه استیل

برش این ورق ها در عرض های مختلف با توجه به سفارش مشتری می باشد همچنین تسمه های فابریک و نوردی در طول های مختلف بین 5/5 تا5/6 ساخته می شوند ولی طول استاندارد آن 6 متر می باشد همچنین تسمه های نواری به برش نواربری به شکل رولی از رول ورق شیت شده ساخته می شوند .

کاربرد تسمه استیل

استفاده از تسمه استیل در صنعت

کاربرد تسمه استیل صنعت بسیار مختلف می باشد از جمله بسته بندی بارهای سنگین, اتصال و , استفاده در کابل برق و تلفن ,  , استفاده در صنایع اتوموبیل سازی و همچنین استفاده در کارخانه های آب معدنی و مواد غذایی , در دستگاه های برش مواد غذایی و یا ساخت انواع پرس ها , دوچرخه , کاربرد دارد .

استفاده از تسمه استیل در حفاظ و نرده

تسمه استیل به دلیل کیفیت , استحکام مقاومت در برابر خوردگی و مدت عمر طولانی نسبت به دیگر متریال ها در ساخت تجهیراتی که می توانند امنیت یه سازه و یا شخص را تامین کنند استفاده می شود مانند حفاظ های زندان , ساخت نرده حفاظ , راه پله , پنجره درب  .

استفاده از تسمه استیل در لوازم آشپزخانه

از تسمه های تهیه شده با متریال استیل در ساخت ماشین لباسشویی , ماشین ظرفشویی و لوازم چاقوسازی استفاده می شود .

تسمه استیل   304 و 316

تسمه استیل 304

این محصول از پر استفاده ترین تسمه ها می باشد زیرا دارای استحکام و مقاومت مناسب , جوش پذیری عالی , و در مقابل خوردگی نیز مقاوم است کاربرد تسمه استیل 304 در کشتی سازی , صنایع غذایی , صنایع پزشکی و….مورد استفاده می باشد .

تسمه استیل 316

این نوع دارای مقاومت و کیفیت بالایی نسبت به تسمه استیل 304 می باشد موجود مقدار کمی مولیبدن باعث شده است تا این محصول در محیط های کلرایدی و اسیدهای خورنده مقاوم باشد بدین سبب از ان در برخی صنایع و مناطق جغرافیایی که خطرات بیش از حد نرمال است مانند محیط های دریایی , تجهیزات شیمیایی , و در انواع پمپ ها استفاده می شوند .