معایب استفاده از میز و صندلی پلاستیکی در رستوران، میز و صندلی های پلاستیکی به دنبال پیشرفت های حاصله در صنایع پلاستیکی سازی وارد بازار شده اند و به دلیل وزن سبک و قیمت های ارزان خود مورد استقبال قرار گرفتند. جنس آنها از پلاستیک فشرده و اغلب از نوع upvc (از مشتقات پلی وینیل کلراید) است. شاید بتوان گفت بستنی فروشی ها اولین مصرف کنندگان این دسته از میز و صندلی ها بودند و به ندرت جای آنها در فست فودی ها نیز باز شد. درواقع اگر بخواهید در خرید صندلی های رستوران صرفه جویی کنید این نوع صندلی ها گزینه مناسبی هستند.

معایب میز و صندلی رستورانی پلاستیکی

اگرچه میز و صندلی پلاستیکی وزن سبکی دارند، قابل شست و شو هستند و تنوع رنگی آنها بالاست، اما باید بگوییم که زیبایی آنها نیز به اندازه هزینه صرف شده برایشان است و ختم کلام اینکه با وجود این میز و صندلی های پلاستیکی نباید انتظار نمایی زیبا و شیک از رستوران خود را داشته باشید.

ظاهر میز و صندلی حرف اول را در دکوراسیون رستوران می زند و یک دکوراسیون شیک هم نقش مهمی در جلب توجه مشتریان دارد. وقتی نمای رستوران شما و بویژه میز و صندلی ها ارزان قیمت باشد اولین نکته ای که به ذهن مشتری می رسد آن است که صاحب رستوران ارزشی برای مشتری قائل نبوده است. همچنین باید بگوییم که صندلی پلاستیکی تحمل وزن اشخاصی که بالای ۸۰ کیلوگرم هستند را ندارد. به همین دلیل است که امروزه شاهد تولید میز و صندلی های پلاستیکی با پایه های فلزی هستیم که این مسئله خود موجب بالا رفتن قیمت آنها شده است و به این ترتیب تفاوت قیمت زیادی با مدل های چوبی ندارند.

مشکلات استفاده از میز و صندلی رستورانی پلاستیکی برای فضای باز

نحوه زندگی های امروزی باع شده تا افراد را به سمت کار فراوان و زندگی های آپارتمانی سوق دهد. به همین منظور استراحت در فضاهایی آرام و زیبا برای بسیاری از افراد تقریبا دست نیافتنی شده است. به همین دلیل است که امروزه طراحی رستوران و کافی شاپ ها در فضا های باز بسیار باب شده است.

خصوصیت ویژه میز و صندلی هایی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد دوام بالای آنهاست. به دلیل این که استفاده آنها در فضای باز است پس باید از موادی ساخته شوند که در برابر عوامل مختلف مقاومت و طول عمر مطلوبی داشته باشند. یکی از رایج ترین میز و صندلی هایی که برای این منظور استفاده می شود انواع پلاستیکی و حصیری است اما باید بگوییم که مقاومت پلاستیک تنها در برابر رطوبت است. اما در برابر نور خورشید و گرمای آفتاب به مرور رنگ پریده شده و مقاومت مکانیکی خود را از دست می دهند.
و در پایان نکته مهم آنکه در هر صورت پلاستیک یک ماده مضر برای سلامتی محیط زیست و اکوسیستم ها تلقی می شود. به همین دلیل طراحی های جدید نیز به سمت استفاده از دکوراسیون های با متریال طبیعی پیش رفته است. زیرا در طراحی های مدرن به وجود انرژی مثبت در فضا اهمیت زیادی داده می شود.