برای خرید و نگهداری از میخکوب ها به چه نکاتی باید توجه کرد؟، میخکوب ها انواع مختلفی دارند و برای نیاز های متفاوتی قابل عرضه می باشند، برای مثال میخکوب های اماکن کوچک و با دسترسی محدود با میخکوب های امور صنعتی و کار های بزرگتر کاملا متفاوت می باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردهای این دستگاه بپردازیم. همچنین در ادامه نکاتی را در مورد خرید و نگهداری از این وسیله مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

برخی از کاربرد های میخکوب ها عبارتند از:

 1. استفاده از میخکوب های سبک وزن برای ساخت مبلمان، کابینت، امور آراسته ‌سازی و مدل دهی.
 2. استفاده از میخکوب هایی که قطعات سنگین اشیا را به هم اتصال می دهند در اموری که به سرعت و قدرت بالایی احتیاج دارند.
 3. استفاده از منگنه‌ها، میخکوب های مخصوص میخ‌های نازک، و پونز کوب ‌ها به منظور انجام کار های ظریف.
 4. استفاده از برخی میخکوب های خاص برای کارگذاری قطعات بام.

نکات مهم در خرید میخکوب ها

 1. برای خرید میخکوب ها می توان در صورت لزوم، از یک میخکوب با تنظیمات چندگانه استفاده کرد تا بنا بر نیاز مد نظر، حالت پرتاب متناسب انتخاب شود.
 2. انتخاب مشخصات، سطح قدرت و ظرفیت نگهداری میخ در میخکوب ‌ها با توجه به نیاز های کاربر، همواره امری مهم و ضروری است. میخکوب‌ های مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک، به شکل ویژه ای میخ ها را روی سطح مورد نظر کاربر می کوبند.
 3. صفحات جهت ‌دار اگزوز خروجی، به کاربر این امکان را می‌دهند تا اگزوز خروجی دستگاه را به محل مورد نظر خود هدایت کند؛ این امکان در هنگام کار در محیط ‌های پر از گرد و خاک، ویژگی بسیار ارزشمندی خواهد بود.
 4. برای کار های تولیدی میخکوب هایی مناسب هستند که دارای یک گیره نگهدارنده می باشند.
 5. استفاده از منگنه کوب برای زمان هایی که کوبیدن میخ در امور ظریف تر مدنظر باشد، انتخاب مناسبی است زیرا با هر بار کشیدن ماشه دستگاه، یک میخ از آن بیرون می آید.
 6. انجام کار با میخکوب هایی که با قرار دادن دستگاه بر روی سطح مورد نظر و کشیدن ماشه فعال می‌شوند، کمی مشکل بوده و به تمرین احتیاج دارد.

نکات مهم در نگهداری میخکوب ها

 • در هنگام کار با دستگاه، سعی کنید از دستکش ایمنی استفاده نمایید زیرا در این صورت کار با میخکوب بسیار آسانتر می باشد.
 • برخی از این دستگاه ها دارای کیف حمل مخصوص هستند اما در صورتی که این امکان برای دستگاه شما وجود ندارد، نسبت به خرید یک کیف مخصوص، برای حمل آسانتر و درست تر اقدام نمایید.
 • پاک کردن دستگاه میخ کوب، نگهداری از آن را بسیار ساده‌تر می‌کند، زیرا گاهی اوقات میخ ‌ها در فرایند میخ کوبی در هم فشرده می‌ شوند.
 • برای خرید حفاظ ها و نگهدارنده های دستگاه، مواردی را انتخاب نمایید که جایگزین کردن و تعویضشان راحت باشد زیرا این وسایل بسیار مهم، به مرور زمان ساییده شده و تاثیر کمتری دارند.