در هنگام خرید میلگرد، به چه نکاتی باید توجه کرد؟ (بخش دوم)
در هنگام خرید میلگرد، به چه نکاتی باید توجه کرد؟ (بخش دوم)

در هنگام خرید میلگرد، به چه نکاتی باید توجه کرد؟ (بخش دوم)، خرید این محصول به دلیل تنوع زیاد و حساسیت در استفاده از اهمیت زیادی برخوردار است. قطعا شما هم اگر جز مصرف کنندگان مقاطع فولادی و میلگرد هستید، دوست ندارید پس از سفارش و صرف هزینه، پشیمانی به سراغتان بیاد و حتی بدتر از آن باعث خسارت شود. اما فکر می‌کنید، قبل از خرید میلگرد باید به چه نکاتی توجه داشت؟

نکات مهم قبل از خرید میلگرد

سایز میلگرد

میلگردها در سایزها و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام براساس کاربرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. جالب است که سایز میلگردها با توجه به کشور تولید کننده آن، متغیر است! بنابراین پیش از خرید ابتدا نوع کار و موارد مصرف را مشخص کنید تا در انتخاب خود دچار سردرگرمی نشوید!

قطر میلگردها در حالت عادی بین 6 تا 60 میلی متر متغیر است. طول میلگردها به صورت معمول، 12 متر است ولی برای قطرهای کمتر از 10 میل میتر هم به صورت کلاف تولید می‌شود.

بسته‌بندی میلگرد

معمولا عرضه میلگردها در بازار به صورت شاخه‌ای و کلاف است. این پارامتر از تمامی پارامترهای گفته شده به دقت و تمرکز زیادتری نیاز دارد، چرا که در صورت عدم رعایت ایمنی ممکن است باعث خسارت شود.

تناژ مورد نظر برای بسته بندی میلگرد، معمولا در بین 2 تا 5/5 تن متفاوت است. به عنوان مثال، تناژ میلگرد کارخانه اصفهان برای بسته بندی این محصول به میزان 5 تن و کارخانه کاشان 4 تن است.  در نظر داشته باشید که بار ارسال شده توسط بنگاه نسبت به کارخانه قیمت بالاتری خواهد داشت و شامل هزینه‌هایی برای ارسال خواهد بود.

برای تشخیص بهتر، لازم است بدانید که میلگردهای کلاف دور یک قرقره پیچیده می‌شوند و فضای کمی در انبارداری اشغال خواهند کرد. در زمان خرید میلگرد، دقت داشته باشید که قطر اسمی میلگردها بر روی علامت شناسایی آن‌ها درج شده است. قطر میلگرد معادل با سطح مقطع میلگرد است.

با توجه به قیمت بالای میلگرد و صنایع فولادی، باید مراکزی را برای خرید انتخاب کنید که دارای محصولات باکیفیت بالا هستند. قبل از خرید بهتر است هر کدام از پارامترهای در نظر گرفته شده را بررسی کنید تا محصول مناسب کارتان را انتخاب کنید.  یادتان باشد که خریدی مطمئن است که آگاهانه باشد، از این رو این مسئله اهمیت زیادی دارد که شما قبل از خرید میلگرد، این موارد گفته شده را مطالعه کنید و تسلط کافی بر آن‌ها داشته باشید.