آموزش نحوه کار با اره فارسی بر
آموزش نحوه کار با اره فارسی بر

آموزش نحوه کار با اره فارسی بر، اره فارسی بر با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارد جزو دسته ابزار های همه کاره و بسیار پر کاربر در صنعت به حساب می آید. با تمامی این تفاسیر از آنجایی که این ابزار برای ساخت سازه های چوبی مانند مبل ، چارچوب در و … مورد استفاده قرار می گیردمی توان گفت که به مراتب در کارگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایلی که مزید بر علت محبوبیت این ابزار به حساب می آید عدم محدودیت در برش است چرا که بسیاری از ابزار ها تنها یک شیوه کار و برش دارند.

کار با اره فارسی بر

اره فارسی بر را از هر برند و یا شرکتی که خریداری کردید طبیعتا دستورالعملی نیز همراهش برایتان ارسال خواهد شد ابتدا بر مبنای آموزه های درون دستورالعمل فارسی بر را راه اندازی کنید. دقت کنید که هنگام راه اندازی ابزار تمام نکات مربوط را رعایت کنید چرا که جا انداختن هر کدام از آنها ( لیزر ، گیره نگهدارنده ،‌ کیسه های مربوط به گرد و خاک و … ) ممکن است زیان بار باشد.

یکی از مسائلی که هنگام راه اندازی و کار با فارسی بر بسیار حائز اهمیت است کالیبره کردن دستگاه است بسیاری از افراد فکر می کنند که دستگاه هایی که به تازگی طراحی و وارد بازار شده اند نیازی به کالیبره شدن ندارند اما این فکر کاملا اشتباه بوده و حتی فارسی بر های تازه هم باید کالیبره شوند.

سعی کنید تا با کمک یک گونیای مرکب تیغه را بررسی کنید چرا که تیغه باید عمود بر صفحه مدرج کفی و گونیا قرار گرفته باشد. برای آنکه اطمینان خاطر کامل از صحت و سلامت دستگاه حاصل کنید بهتر است یک تکه چوب را بردارید سپس آن را در راستای محور عمود برش دهید و پس از اتمام کار دو تکه برش خورده را کنار هم قرار دهید این دو تکه باید در کنار هم کاملا صاف قرار بگیرند.

تنظیم زاویه اره

برای آنکه بتوانید زاویه درست اره را پیدا کنید تنها راه چاره استفاده از یک گونیا است. تنها نکته ای که هنگام خواندن اعداد باید آن را مد نظر قرار دهید این است که اعداد را نصف کنید بر فرض مثال برای آنکه زاویه ۹۰ درجه داشته باشید باید اره را در زاویه ۴۵ درجه تنظیم کنید.

برای آنکه بتوانید زاویه اره را بنا به نیاز خود تغییر دهید باید دستگیره تعبیه شده جلو دستگاه را آزاد و سپس اره را تا زاویه دلخواه بچرخانید. حواستان به این باشد که پس از چفت کردن اره در زاویه مورد نظر دستگیره جلو دستگاه را از حالت آزاد در بیاورید. بعضی از دستگاه ها این قابلیت را دارند تا به آسانی بر روی زوایای پر کاربرد مانند ۴۵ ، ۳۰ ، ۱۵ و … قرار بگیرند. به مراتب وجود خصایلی از این قبیل تاثیر به سزایی بر سهولت کارهای کاربر می گذارد.

قرار دادن قطعه بر روی دستگاه

پیش از آنکه دستگاه را روشن کنید بهتر است قطعه را بر روی صفحه گذاشته و به صورت خاموش فارسی بر را پایین بیاورید و ببنید که شرایط صحیح است یا خیر. در صورتی که فکر می کنید این احتمال وجود دارد تا پس از برش قطعه از روی سطح خارج شود و یا تکان بخورد بهتر است از گیره نگه دارنده برای ثابت نگه داشتنش استفده کنید.

برش قطعه

هنگامی که دستگاه را روشن کردید بهتر است فاصله ایمنی و استاندارد را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید. هنگامی که دستگاه را روشن کردید اجازه دهید تا تیغه اره کمی بچرخد تا به سرعت مورد نظر برسد سپس تیغه را به آرامی پایین بیاورید تا سطح را برش دهد. بهتر است پس از بازگشت اره به حالت اولیه ماشه را رها کنید تا از کار بیفتد.