۵ نکته مهم از دیدار ایران و ویتنام
اخبار روز تیم‌های ایران و ویتنام امروز با شرایط کاملا متفاوتی برابر هم با میدان خواهند رفت؛ اژد‌های طلایی پس از شکست ۳ بر دو مقابل عراق با دنبال زنده نگه داشتن شانس صعودش بوده و ایران هم با برتری پرگل مقابل یمن با سه امتیاز دیگر نیاز داشته تا صعودش را قطعی کند.

با ادامه با ۵ نکته مهم این گیم اشاره می‌کنیم:

۱) اولین رویارویی

تیم‌های بزرگسال ویتنام و ایران با هیچ یک از مسابقات آسیایی برابر هم قرار نگرفته‌اند و بدین ترتیب هیچ آماری از تقابل آن‌ها وجود ندارد. ایران تاریخ غنی با مسابقات جام ملت‌ها داشته و با سه عنوان قهرمانی با این تورنمنت دست یافته است. از سوی دیگر ویتنام تنها با سال‌های ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ با جمع چهار تیم برتر راه پیدا کرده و با سال ۲۰۰۷ هم با نیمه نهایی رسیده بود. با این حال این تیم با عنوان قهرمانی AFF Suzuki Cup با این مسابقات پا گذاشته و مدعی است که از گروه صعود کند.

۲) ویتنام نیازمند بابود

ویتنام با سه گیم اخیر خود با گیم‌های آسیایی شکست خورده است و ۹ گل بایافت کرده و سه گل از آن با گیم عراق ثبت شده است. با مقابل، آن‌ها با دو گیم اول خود با سال ۱۹۵۶ موفق با شکست خوردن نشدند و فقط یک گل بایافت کردند. آن‌ها با برتری برابر ایران نیاز دارند تا حداقل برای صعود با دور بعدی با عنوان چهار تیم برتری که رتبا سوم مرحله گروهی را با دست آورده‌اند، برسند.

۳) عملکرد چشمگیر ایران

ایران با ۸ پیروزی متوالی با مرحله گروهی دست پیدا کرده و با برتری برابر ویتنام با رکورد بیشترین پیروزی متوالی می‌رسد. روی کاغذ این آمار برای ویتنام وحشتناک است و آن‌ها برای دست نیافتن شاگردان کارلوس کی روش با این آمار کار آسانی نخواهند داشت.

۴) رکوردی که ویتنام از دست داد

گلی که علی عدنان با دقیقه ۹۰ برای عراق با ثمر رساند ویتنام را از دستیابی با رکوردی جدید ناکام گذاشت. ویتنام با ۱۸ مسابقه گذشته خود شکست نخورده بود و آخرین شکست آن‌ها با دسامبر سال ۲۰۱۶ رقم خورده بود.

۵) ویتنام کلین شیت ایران را می‌شکند؟

تمایل ویتنام با برتری باید با گلزنی همراه باشد و آن‌ها پس از خط دفاعی ایران، علیرضا بیرانوند را با احتمال بسیار زیاد با مقابل خواهند داشت که با شش مسابقه مرحله گروهی اخیر جام ملت‌های آسیا گلی بایافت نکرده است و با ۸ گیم گذشته تنها یک گل وارد باوازه ایران شده است.

دیدگاه ها غیر فعال شده اند.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

تظاهرات زنان علیه ترامپ

[ad_1] تظاهرات زنان علیه ترامپ همزمان با دومین سالگرد تظاهرات ...

انفجار خسارت‌بار لوله گاز در شمال مکزیک

[ad_1] انفجار خسارت‌بار لوله گاز با شمال مکزیک. با این ...

تراشیدن موهای یک دختر بچه مالزیایی در معبدی در کوالالامپور

[ad_1] تراشیدن موهای یک دختر بچه مالزیایی با معبدی با ...

توييتر ما

RSS not configured

حاميان ما