نرم افزار گوگل فوتوز عکس های سیاه و سفید را رنگی می کند • اخبار دیجیتال


نرم افزار گوگل فوتوز یک اپلیکیشن گالری تصاویر و ویدیو با قابلیت ویرایش آن ها است که هر چند وقت یکبار با اضافه شدن ویژگی های جدید کاربران را قافل گیر می کند. حال دیشب کنفرانس گوگل IO/2018 برگزار شد و گوگل از جدیدترین تکنولوژی های نرم افزاری خود رونمایی کرد. یکی از این موارد بروزرسانی نرم افزار گوگل فوتوز بود که از این به بعد قابلیت رنگی کردن عکس های سیاه و سفید قدیمی را دارد. در ادامه با ما همره باشید تا درباره عملکرد این قابلیت بیشتر توضیح دهیم.

البته ذکر این نکته بسیار مهم است که اپلیکیشن Google Photos را می توان برای پشتیبانی گیری از تصاویری که به ثبت می رسانید هم مورد استفاده قرار دهید تا همیشه عکس های شما در جای ایمنی نگهداری شود. در کنفرانس خبری گوگل که دیشب برگزار شد علاوه بر قابلیت بالا ویژگی های دیگری هم اضافه شده است که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

تصاویر قدیمی را با گوگل فوتوز رنگی کنید

گوگل در کنفرانس IO/2018 روی هوش مصنوعی تاکید زیادی داشت و حتی در سیستم عامل اندروید P هم به وفور از ویژگی های یادگیری ماشین استفاده شده است. اپلیکیشن گوگل فوتوز هم از این قائده پیروی می کند و با مجهز شدن به هوش مصنوعی می تواند تصاویر سیاه و سفید و قدیمی کاربران را اسکن و آنالیز کند تا بتواند آن را به صورت تصاویر رنگی در خروجی به نمایش در آورد.

از دیگر ویژگی هایی که گوگل خیلی روی آن تاکید داشت شناسایی اشیاء و متن داخل تصاویر توسط هوش مصنوعی است و در نتیجه آن ها را می تواند در یک فایل PDF ذخیره و در خروجی به نمایش بگذارد. همچنین گوگل فوتوز با اعمال تنظیماتی مانند نوردهی خودکار و گزینه های دیگر کیفیت عکس های شما را افزایش خواهد داد.

قابلیت دیگر نرم افزار ویرایش تصاویر گوگل برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار ها خواهد بود و با این ویژگی جدید می توانند نرم افزار خود را به گوگل فوتوز متصل کنند تا بتوان عکس ها و ویدیو ها را از این نرم افزار مستقیما بارگذاری کنند. و نیازی به آپلود دستی توسط کاربر نباشد.

نرم افزار تصاویر گوگل برای هر دو سیستم عامل اندروید و ای او اس در دسترس خواهد بود و کاربران می توانند تصاویر خود را در یک فضای ابری به صورت رایگان ذخیره کنند و روی آن ها افکت ها و ویرایش هایی را اعمال کنند. همچنین قابلیت ساخت آلبوم و کتابچه خاطرات هم در نرم افزار Google Photos در نظر گرفته شده است.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink