افزایش قیمت دوباره خودرو با خروج آمریکا از برجام • اخبار دیجیتال


بازار خودرو داخلی و خارجی در ایران بسیار نابسامان است و نوسانات قیمت ارز تاثیر بسیار بدی روی آن داشته است. همانطور که می دانید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا 2 روز پیش از توافق با ایران خارج شد و این خروج مثل اینکه بازار خودرو را هم تحت تاثیر قرار داده است به طوری که بیشتر نمایندگی های مجاز فروش خودرو سایت های خود را بسته اند و به احتمال زیاد به دنبال افزایش چند باره قیمت ها هستند.

بازار خودرو ایران که از اسفند ماه سال 96 درگیر نوسانات شدید بازار ارز شده بود و روزی نبود که خبری از گرانی خودرو نباشد حال وارد بحران دیگری شده و خرید و فروش خودرو بیش از پیش به سمت رکود رفته است. این در حالی است که کماکان افزایش قیمت ها پایانی ندارد و با بسته شدن سایت های فروش خودرو باید منتظر موج جدیدی از افزایش قیمت ها مخصوصا برای بازار خودرو های وارداتی باشیم. البته اگر دولت تدابیر خود را کامل کند و ارز 4200 تومان را در اختیار خودرو سازان قرار دهد این روند رو به افزایش قیمت خودرو می تواند بهبود پیدا کند و حتی رو به کاهش باشد.

بستن سایت های فروش خودرو توسط شرکت ها در حالی انجام شده است که آقای روحانی رئیس جمهور محترم بعد از خروج ترامپ از توافق با ایران اعلام کردند تصمیم آمریکا روی زندگی عادی مردم تاثیر خاصی نخواهد داشت و در زندگی آن ها اختلالی ایجاد نمی شود. حال می بینیم که خودرو سازان به پیش دستی کرده اند و به سراغ استقبال از هیجانات ناشی از تصمیم ترامپ رفته اند و این می تواند بازار خوردرو ایران را در رکود بیشتری فرو ببرد. البته بسته شدن سایت ها به منزله گرانی صد در صد نیست ولی بیشتر کارشناسان اعتقاد دارند که این روند برای افزایش قیمت خودرو خواهد بود. در این زمان تنها باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی خواهد افتاد. تنها امیدواریم با تدابیر جدیدی که از سوی دولت اتخاذ خواهد شد خودرو از اینکه هست گران تر نشود.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink