آموزش نصب تلگرام پس از پاک شدن آن از روی گوشی و دریافت کد فعال سازی


آموزش نصب تلگرام پس از پاک شدن آن از روی گوشی و کامپیوتر

5 (100%) 1 vote

یکی از مشکلات رایجی که پس از فیلترینگ تلگرام برای بسیاری از کاربران اتفاق افتاده است، عدم دریافت پیامک تاییدیه کد نصب، از طریق اپراتور ها می باشد. به این ترتیب اگر شما اقدام به پاک کردن اپلیکیشن تلگرام از روی گوشی خود نموده باشید، برای نصب دوباره آن و ثبت نام در تلگرام، نمی توانید کد تاییدیه را دریافت کنید و در نتیجه به هیچ وجه قادر به نصب تلگرام نخواهید بود. این موضوع حتی در استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی نیز تفاوتی ایجاد نکرده و در صورتی که اپراتور سیم کارت شما، اقدام به بستن پیامک ارسالی از سوی تلگرام نماید، به هیچ وجه قادر به نصب تلگرام نخواهید بود. اما در این رابطه راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان تاحدودی موفق به نصب تلگرام و دریافت کد تاییدیه گردید. در ادامه با ما همراه باشید تا راهکارهای موجود در این زمینه را معرفی کرده و به بررسی هریک بپردازیم.

راهکار نصب تلگرام پس از پاک شدن

برای نصب تلگرام در حالتی که پیامک تاییدیه تلگرام به گوشی شما ارسال نشود، چند راهکار عمده وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها پرداختیم. توصیه می شود حتی الامکان از پاک نمودن اپلیکیشن تلگرام و یا حذف اکانت تلگرام خودداری کنید تا مشکلی برای ورود دوباره به این پیام رسان نداشته باشید. همانطور که اشاره شد، اگر راه پیامک ارسال کد تاییدیه در اپراتورها بسته شود، در حال حاضر راهکار دیگری برای ورود به تلگرام وجود ندارد. اما به نظر می رسد در آینده ای نزدیک، تلگرام نیز همچون اینستاگرام به تایید حساب کاربری از طریق ایمیل نیز روی بیاورد تا بدین ترتیب مشکل ارسال پیامک در گوشی ها را حل نماید.

نصب تلگرام روی یک دستگاه دیگر

اولین و ساده ترین راهکار برای نصب تلگرام ، پس از پاک کردن آن این است که برنامه را قبل از اقدام به حذف، روی یک دستگاه دیگر مثل لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت و یا یک گوشی دیگر نصب کرده و در آن به حساب کاربری خود وارد شویم. در این صورت شما همزمان از دو دستگاه می توانید حساب خود را کنترل کنید. حال می توانید دستگاه اول خود را با خیال راحت به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا اپلیکیشن تلگرام را از روی آن حذف نمایید. سپس برای نصب دوباره تلگرام، کد تاییدیه ارسالی را از طریق دستگاه دوم که تلگرام را روی آن نصب کرده و وارد حساب کاربری خود شده اید، دریافت کنید.

نصب تلگرام روی دستگاه دیگر

قبل از پاک کردن تلگرام آن را روی یک دستگاه دیگر نصب کرده و به حساب کاربری خود لاگین کنید.

نصب تلگرام با استفاده از تلگرام وب

اما اگر در حال حاضر دستگاه دیگری که تلگرام قابلیت نصب روی آن داشته باشد را در اختیار ندارید، می توانید از طریق تلگرام وب اقدام نمایید. برای این منظور ابتدا به آدرس وب سایت تلگرام وارد شده و به قسمت تلگرام وب بروید. در این قسمت شماره تلفن همراه خود و نام کشور خود را وارد نموده و پس از دریافت کد تاییدیه از طریق تلگرام نصب شده روی گوشی خود، آن را در تلگرام وب وارد کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود از طریق تلگرام وب، بدون اینکه صفحه مرورگر خود را به طور کامل ببندید، به بخش اپلیکیشن ها وارد شده و تلگرام را حذف نمایید. سپس برای نصب مجدد آن می توانید از طریق دریافت کد تاییدیه در تلگرام وب در مرورگرتان اقدام نمایید.

نصب تلگرام از طریق تلگرام وب

قبل از پاک کردن تلگرام می توانید از طریق تلگرام وب به حساب کاربری خود متصل شوید.

نصب نسخه های غیر رسمی تلگرام

خبرها حاکی از این است که در حال حاضر تعداد معدودی از تلگرام های غیر رسمی، همچون تلگرام طلایی، هاتگرام، تلگرام دی آر و سایر موارد فیلتر نشده و عملکرد قابل قبولی نیز دارند. اگر به صورت عمدی یا سهوی تلگرام خود را پاک کرده اید و آن را روی هیچ دستگاه دیگری نصب نکرده باشید، برای نصب تلگرام می توانید از این روش استفاده کنید. ابتدا یکی از نسخه های تلگرام طلایی یا هات گرام را روی تلفن همراه خود نصب کنید. (چون این دو نسخه فیلتر نشده اند، احتمالا پیامک کد تاییدیه آن ها برای شما ارسال خواهد شد) سپس تلگرام اصلی را روی تلفن همراه خود نصب کرده و کد تاییدیه آن را از طریق نسخه غیر رسمی که قبلا نصب کرده اید، دریافت کنید. به این ترتیب می توانید به تلگرام اصلی خود لاگین نموده و سپس نسخه های غیر رسمی را به طور کلی از گوشی خود حذف نمایید.

نصب تلگرام از طریق نسخه های غیر رسمی

نسخه های غیر رسمی تلگرام همچون تلگرام طلایی می توانند در نصب تلگرام اصلی به شما کمک کنند.

استفاده از شماره های مجازی برای نصب تلگرام

روش دیگری برای نصب تلگرام در صورتی که هیچکدام از روش های دیگر جواب ندهد، استفاده از شماره مجازی می باشد. در این روش شما ابتدا با استفاده از برنامه هایی نظیر برنامه TextNow که در گذشته در رابطه با آن ها مفصلا صحبت کرده ایم، یک شماره مجازی دریافت کرده و سپس با استفاده از آن اقدام به نصب تلگرام می نمایید. پیامک تاییدیه به شماره مجازی شما ارسال خواهد شد و شما می توانید این کد را خوانده و در صفحه ثبت نام تلگرام وارد کنید. مشکل این روش این است که با استفاده از شماره مجازی، شما قادر به باز کردن حساب کاربری اصلی خود نخواهید بود و باید یک حساب کاربری جدید در ایجاد کنید. برای دریافت لیست مخاطبین خود می توانید از اضافه کردن مخاطبین تلگرام با استفاده از شماره یا آیدی اقدام کنید.

نصب تلگرام با شماره مجازی

استفاده از شماره مجازی نیز می تواند تا حدودی در نصب تلگرام موثر باشد.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink