کد فعال سازی گوشی در سامانه همتا و چگونگی بدست آوردن آن


کد فعال سازی گوشی در سامانه همتا و چگونگی بدست آوردن آن

Rate this post

اگر مباحث قبلی ما را در خصوص فعال سازی طرح رجیستری گوشی دنبال کرده باشید، حتما در رابطه با کد فعال سازی گوشی در سامانه همتا به سوالاتی برخورد کرده اید. اولین سوالی که ممکن است برای کسانی که قصد دارند گوشی خود را در طرح رجیستری ثبت کنند پیش آمده باشد، این است که به طور کلی، کد فعال سازی گوشی چیست؟ همچنین سوال دیگری که ما در این مطلب قصد پاسخ گویی به آن را داریم این است که کد فعال سازی گوشی را چگونه می توان به دست آورد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع پرداخته و روش های بدست آوردن کد فعال سازی گوشی را بازگو نماییم.

کد فعال سازی گوشی چیست؟

همانطور که اشاره شد، کد فعال سازی گوشی تنها در زمانی مورد نیاز شماست که قصد دارید تا گوشی تازه خریداری شده خود را در سامانه رجیستری ثبت نمایید. این که گوشی خریداری شده به صورت دست اول یا دست دوم خریداری شده باشد در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نخواهد کرد و در هر دو مورد نیاز است که به کد فعال سازی گوشی دسترسی داشته باشیم.

کد فعال سازی گوشی در حقیقت یک کد چند رقمی متشکل از اعداد می باشد که به کاربر این اجازه را می دهد تا تلفن همراه خود را با یک سیم کارت مشخص همگام سازی نماید. این مورد که فقط برای گوشی های رجیستر شده قابل انجام است در حقیقت نوعی حق مالکیت برای سیم کارت و گوشی ایجاد می کند؛ به این معنی که گوشی مربوطه فقط با سیم کارتی که با آن فعال سازی شده است می تواند کار کند و در غیر اینصورت پس از مدتی، سیم کارت مربوطه از کار خواهد افتاد.

پس با این حساب می توان چنین برداشت کرد که کد فعال سازی گوشی برای دو مورد مهم در زمینه خرید و فروش گوشی کاربرد دارد: اول این که هنگام خرید گوشی نو برای اختصاص سیم کارت به گوشی مورد نیاز است؛ دوم این که در هنگام تعویض سیم کارت یا فروش گوشی کارکرده به فردی دیگر مورد نیاز است. اما این مسئله که در هر دوی موارد کد فعال سازی را چگونه باید بدست آوریم در ادامه ذکر شده است.

کد فعال سازی گوشی

برای ثبت گوشی در سامانه همتا نیاز است که به کد فعال سازی دسترسی داشته باشیم.

فعال سازی گوشی با کد فعال سازی

معمولا خریداران گوشی های هوشمند دست اول، هنگامی که جعبه گوشی خود را می گشایند، در جعبه، کارت مخصوصی با نام Activation card وجود دارد که روی آن کد فعال سازی گوشی درج شده است. خریداران می توانند با استفاده از همان کد، در قسمت مربوط به فعال سازی گوشی خود در سامانه همتا، یا با شماره گیری #7777* سیم کارت خود را به گوشی تازه خریداری شده خود، اختصاص دهند.خریداران می توانند ابتدا به سامانه همتا به آدرس اینترنتی hamta.ntsw.ir وارد شده و پس از ثبت نام به پنل کاربری خود وارد شوند. در قسمت بعدی به بخش فعال سازی تلفن همراه مراجعه کرده و با وارد کردن کد فعال سازی گوشی، شماره سیم کارت و کد IMEI گوشی خود را در سامانه رجیستری فعال نمایید.

اما اگر دسترسی به سامانه همتا نداشته باشید نیز می توانید از طریق شماره گیری کد #7777* و انتخاب گزینه فعال سازی گوشی، به بخش مربوط به فعال سازی تلفن همراه وارد شده و در آن قسمت با وارد کردن کد فعال سازی، کد IMEI گوشی و شماره سیم کارت، گوشی خود را در سامانه ثبت کنید.

کد فعال سازی گوشی

با شماره گیری #7777* می توانید در سامانه همتا گوشی خود را ثبت نمایید.

بدست آوردن کد فعال سازی گوشی

همانطور که اشاره شد در هنگام خرید گوشی های جدید و نو، معمولا در جعبه آن ها کد فعال سازی وجود دارد. اما اگر این کد وجود نداشت چه باید کرد؟ اگر کد فعال سازی در جعبه وجود نداشت می توانیم از فروشنده بخواهیم تا اقدام به فعال سازی گوشی نماید. در این شرایط فروشنده با انجام یک سری مراحل که مربوط به انتقال مالکیت گوشی می باشد، اقدام به فعال سازی گوشی شما از طریق پیامک خواهد نمود. در این مورد شما باید شماره سیم کارتی را که قصد دارید در تلفن همراه جدید خود قرار دهید به فروشنده اعلام کرده و سپس کدی که به گوشی شما پیامک می شود را برای فروشنده بخوانید، تا او موفق به فعال سازی گوشی شما گردد.

اما اگر گوشی را به صورت کارکرده یا دست دوم خریداری کرده اید، می توانید خودتان از فروشنده بخواهید که فرایند انتقال مالکیت گوشی را انجام دهد تا گوشی شما در طرح رجیستری، با شماره جدید ثبت گردد. برای مطالعه چگونگی انتقال مالکیت گوشی می توانید از طریق مطالب زیر اقدام نمایید.

نحوه انتقال مالکیت گوشی

استعلام آخرین مالک گوشی

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink