هواوی سیستم عامل اختصاصی خود را توسعه خواهد داد • اخبار دیجیتال


همانطور که می دانید هواوی بزرگترین شرکت گوشی سازی کشور چین و سومین برند گوشی سازی جهان است و در طی سال های اخیر پیشرفت های زیادی را به خود دیده است. بعد از ساخت پردازنده اختصاصی با نام کایرین Kirin نوبت به سیستم عامل اختصاصی رسیده است.

با بالا گرفتن تنش میان آمریکا و چین برند هواوی به خود آمده و می خواهد سیستم عامل جدیدی را توسعه دهد تا جایگزین سیستم عامل اندروید گوگل در گوشی های خود کند. این موضوع باعث خواهد شد که اگر آمریکا تحریم ها را بر علیه چین شدت بخشید هواوی بتواند گوشی های هوشمند خود را از نابودی نجات دهد.

همانطور که میدانید رئیس جمهور آمریکا چندی پیش تحریم های مالی را علیه دولت چین و شرکت های آن ها اعمال کرده است و این امر سبب شده از واردات گوشی هایی همچون زد تی ای و هواوی به بازار این کشور جلوگیری شود. اما هواوی در چند سال اخیر نشان داده است که می تواند در همه چیز به خود کفایی برسد و با تلاش بالایی که داشته توانسته در میان رقبای سر سختی همچون سامسونگ و اپل جایگاه مناسبی را برای خود دست و پا کند.

سیستم عامل اختصاصی هواوی جایگزین اندروید

هواوی در بخش سخت افزاری به خود کفایی کامل رسیده است و با تحریم های صورت گرفته توسط آمریکا صدمه ای در این بخش نمی بیند. با این حال از نظر نرم افزاری به شرکت آمریکایی گوگل کاملا وابسته است و اگر گوگل تصمیم به عرضه نکردن سیستم عامل اندروید برای این برند بگیرد و آن را تحریم کند سخت افزار گوشی به تنهایی هیچ ارزشی نخواهد داشت. حال هواوی قرار است پیش دستی کند و سیستم عامل اختصاصی خود را قبل از آنکه در تنگنا قرار بگیرد توسعه دهد تا به صورت کامل خود کفایی خود را به دست آورد.

به‌جز هواوی، دیگر گوشی سازهای بزرگ نیز تقریباً همه یک سیستم‌عامل جایگزین برای اندروید طراحی کرده‌اند، چراکه سیاست ایالات‌متحده هیچ‌گاه قابل پیش‌بینی نیست. به عنوان مثال سامسونگ سال‌هاست که بر روی توسعه سیستم عامل تایزن کار می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که هواوی از سال 2012 مشغول کار بر روی سیستم عامل اختصاصی خود است، با این حال در این راه با موانع بزرگی همچون کمبود اپلیکیشن های شخص ثالث روبه‌رو است و سخت می‌توان تصور کرد که به این زوی ها بتواند در برابر محبوب‌ترین پلتفرم موبایلی جهان (اندروید) حرفی برای گفتن داشته باشد.

در پایان هم باید گفت جنگ اقتصادی بسیار سنگین در گرفته بین آمریکا و چین می تواند صدمات زیادی را به شرکت های حوزه تکنولوژی هر دو کشور وارد کند. چینی ها دیگر نمی توانند محصولات خود را در بازار بزرگی مثل آمریکا به فروش برسانند و شرکت های آمریکایی مثل اپل نمی توانند هزینه خود را با استفاده از کارگر ارزان قیمت چینی کاهش دهند.این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink