نحوه گرفتن اسکرین شات با گلکسی اس 9 ، گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی نوت 8


همانطور که میدانید برای بسیاری از ما در مواقعی ممکن است شرایطی پیش بیاید که بخواهیم از صفحه ی گوشی خود عکس تهیه کنیم و بعدا ان را مورد استفاده قرار دهیم ، یا حتی در موارد دیگر ، هنگام چت با دوستان خود بخواهیم که از روال چت کردن خود تصاویری را در اختیار داشته باشیم که در این صورت اسان ترین روشی که مورد استفاده قرار میگیرد ، گرفتن اسکرین شات از ان صفحه است که در واقع به عنوان ساده ترین کار جهان میتوان از ان یاد برد. البته با وجود این سادگی باز هم ممکن است کسانی نحوه گرفتن اسکرین شات با دیوایس تازه وارد خود را نداشته باشند به همین دلیل ما در این مطلب نحوه گرفتن اسکرین شات با دیوایس های گلکسی اس 9 ، گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی نوت 8 را به شما اموزش میدهیم، پس با اخبار دیجیتال همراه باشید…

نحوه گرفتن اسکرین شات با گلکسی اس 9 ، گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی نوت 8

بله همانطور که عنوان شد به نحوه گرفتن تصاویر فوری از نمایشگر گوشی و به اشتراک گذاری ان با دیگران اسکرین شات گرفتن میگویند. اما سوالی که در اینجا مطرح میشود چگونگی نحوه گرفتن اسکرین شات با دیوایس های سری اس 9 سامسونگ و سری نوت ان میباشد. همانطور که میدانید بیش از یک راه وجود دارد که بتوانید این کار را به انجام برسانید که ان هم با استفاده از برخی میانبرهای عمومی است که در بسیاری از گوشی ها نیز میشود ان را اعمال کرد.

روش اول : در این روش به راحتی کلید دکمه پاور ( در سمت راست گوشی) و دکمه ی پایین ولوم (در سمت چپ گوشی) را به طور همزمان فشار داده و به مدت یک ثانیه نگه میدارید.

بعد از انجام این کار شما یک صدای شاتر را خواهید شنید و بعد از ان نمایشگر گوشی خود را خواهید دید که یک لحظه کوچک شده و سپس اسکرین شات مورد نظر را در گالری تصاویر شما ذخیره کرده است. سپس ان تصویر کوچک در سمت راست و پایین نمایشگر با گزینه هایی مانند ویرایش کردن ، نقاشی کردن؛ افزودن افکت و غیره ظاهر میشود که شما میتوانید با ضربه زدن بر روی تصویر بند انگشتی مورد نظر به طور مستقیم به ویرایش اسکرین شات مورد نظر بپردازید.

روش دوم : در این روش برای گرفتن اسکرین شات از حرکات دست استفاده میشود.

برای انجام این کار کافی است که دست خود را به صورت عمودی بر روی سمت چپ نمایشگر دستگاه قرار داده و سپس به سمت راست بکشید، که بعد از گذشت چند ثانیه مشاهده خواهید کرد که اسکرین شات گرفته شده و تصویر مورد نظر ثبت و ذخیره شده است.

البته نکته قابل توجه در اینجا این است که برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا ان را فعال نمایید چرا که ممکن است این حالت به صورت پیش فرض غیر فعال باشد که برای این کار باید به سراغ گزینه تنظیمات و سپس تنظیمات پیشرفته رفته و در انجا گزینه Palm swipe to capture را فعال نمایید.

Settings > Advanced features menu > Palm swipe to capture

نکته مورد توجه دیگر در این رابطه ان است گه اگر شما تمایل ندارید که اسکرین شات شما بعد از گرفته شدن به صورت کوچک در پایین نمایشگر دیده شود و گزینه ویرایش برای ان اعمال شود میتوانید با رفتن به تنظیمات و سپس انتخاب تنظیمات پیشرفته و سپس غیر فعال کردن “Smart capture” ان را غیر فعال نمایید.

Settings > Advanced features >Smart capture

در واقع این نکات همان موارد مهمی بود که در رابطه با نحوه گرفتن اسکرین شات با دیوایس های سری Galaxy S9 و Note 8 بدانید.

روش سوم : با استفاده از دستیار صوتی بیکسبی

دستیار صوتی بیکسبی یکی از بهترین دستیار‌‌های صوتی سامسونگ می‌باشد که میتوان از ان هم برای گرفتن اسکرین شات استفاده کرد که بدین منظور میتوان دو روش را اعمال کرد. در روش اول تنها کافی است کلمه ی Hi, Bixby را ادا کرده و سپس عبارت Take Screenshot را بیان کنید و در روش دوم هم باید دکمه بیکسبی گوشی را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس  با گفتن عبارت ” Take Screenshot ” از صفحه گوشی خود تصویر بگیرید.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink