مشکل گرافیکی گلکسی S9 باعث کرش کردن می شود • اخبار دیجیتال


گوشی پرچمدار گلکسی اس 9 سامسونگ (Samsung Galaxy S9) در حال حاضر در کانون توجهات قرار دارد و امروز کاربران گذارش کردند یک مدل از این گوشی به دلیل باگ در سیستم گرافیکی گوشی به صورت ناگهانی هنگ می کند و بعد از آن گوشی به صورت کامل خاموش می شود. البته همانطور که گفتیم این مشکل همه گیر نیست و تنها در یک نسخه خاص از این گوشی وجود دارد.

یک آزمایش کننده باگ ها در گوشی های هوشمند هم گلکسی S9 را مورد آزمایش قرار داده و متوجه شده در هنگامی که مرورگر اینترنت سامسونگ باز باشد و به پردازنده گرافیکی فشار آورده شود ناگهان گوشی کرش می کند و خاموش خواهد شد. این مشکل تنها در نسخه پردازنده اسنپدراگون 845 بروز خواهد کرد و به نظر می رسد مشکل از پردازنده گرافیکی این گوشی در مدیریت درست پس زمینه است که باعث بروز این باگ گرافیکی شده است.

باگ مورد نظر در چیپست Adreno  در گوشی گلکسی S9 کاملا جدید است و به خاموش شدن کامل این گوشی ختم خواهد شد. این در حالی است که در موارد مشابه که فشار زیادی روی پردازنده اعمال می شود تنها برنامه مورد نظر بسته خواهد شود و مشکل دیگری بروز نخواهد کرد. این تست با مرورگر گوگل کروم هم آزمایش شد و فشار روی پردازنده گرافیکی بالا رفت اما مشکل خاصی پیش نیامد. به نظر می رسد مرورگر پیش فرض سامسونگ هم در این مشکل دخیل است.

باگ عجیب در گلکسی S9 سامسونگ

حال برای مطمعن شدن از منشاء مشکل مرورگر سامسونگ روی گوشی اچ تی سی نصب و همین تست دوباره انجام شد ولی هیچ اتفاق خاصی رخ نداد و این می تواند بسیار عجیب باشد. مثل اینکه چیزی در بخش سخت افزاری این گوشی با مرورگر سامسونگ درست عمل نمی کند و مشکل ساز شده است.

متاسفانه هنوز مشخص نیست بعد از وارد آمدن چه میزان فشار به گوشی حین کار کردن با مرورگر پیش‌فرض سامسونگ، باگ گرافیکی گلکسی اس 9 بروز کرده و سبب خاموش شدن گوشی می‌شود. اگر این مشکل توسط کاربران زیادی گزارش شود، سامسونگ باید هر چه زودتر به وسیله انتشار آپدیت نرم افزاری آن را برطرف کند.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink