مرورگر جدید اپرا تاچ Opera Touch معرفی شد • اخبار دیجیتال


کمپانی اپرا که تخصص در ساخت و توسعه مرورگر های وب برای انوع سیستم عامل ها از جمله موبایل دارد امروز از نسخه ویژه مرورگر خود با نام اپرا تاچ (Opera Touch) رونمایی کرده است که مخصوص گوشی های هوشمند توسعه داده شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی های این مرورگر بپردازیم.

حتما برای شما هم پیش آمده است که با گوشی هوشمند خود نمی توانید به راحتی با یک دست کار کنید. چون گوشی های هوشمند رفته رفته آنقدر بزرگ شده اند که به راحتی در یک دست جای نمی گیرند. یا مثلا در حال رانندگی کار کردن با یک دست با آن ها کار دشواری خواهد بود. اما اپرا برای این مشکل راه حلی پیدا کرده است که اقلا در مرور وب با یک دست مشکلی نداشته باشد.

خوب است بدانید شرکت نروژی اپرا مرور گر خود با نام اپرا تاچ را برای کار با یک دست توسعه داده است و روی آن مانور زیادی خواهد داد.

مرورگر اپرا تاچ به منظور کار با یک دست مکانیزم جالبی را طراحی کرده است و یک دکمه به مرور گر خود با عنوان Fast Action Button اضافه کرده که قابلیت های ویژه ای دارد و می توان گفت همه کار ها در این مرورگر با همین دکمه انجام خواهد شد و نقش محوری در این نسخه بازی می کند.

حال بگذارید کمی درباره دکمه Fast Action Button و کاربرد آن بیشتر توضیح بدهیم. مثلا شما در حال وبگردی هستید و ناگهان چیزی به نظرتان می رسد و می خواهید سریع آن را سرچ کنید. تنها کافی است که روی این دکمه کلیک کنید تا هم کیبورد باز شود و هم شما بتوانید در گوگل به سرچ بپردازید. این کار باعث خواهد شد نیاز شما برای بالا بردن انگشت و پیدا کردن نوار جستجو از بین برود.

به غیر از این، اپرا تاچ چندین میان‌بر کاربردی هم برای دسترسی به جستجوی صوتی، اسکن QR Code و بارکد هم دارد که همگی به راحتی در دسترس هستند. اما یکی دیگر از خصوصیات قابل توجه اپرا تاچ، Flow نام دارد.

اما ویژگی جدید Flow می تواند مرورگر کامپیوتر شما و موبایل را همگام سازی کند و همچنین فایل های خود را به سادگی از موبایل برای کامپیوتر ارسال کنید. البته برای استفاده از این ویژگی باید روی کامپیوتر خود هم یک مرورگر اپرا نصب کنید.

دانلود اپرا تاچ برای اندروید

مرورگر اپرا تاچ به زودی برای دو سیستم عامل محبوب اندروید و ای او اس اپل در دسترس قرار خواهد گرفت و می توانید آن را از استور های گوگل پلی و اپ استور دانلود کنید. در پایان هم ویدیو معرفی این مرور گر را می توانید تماشا کنید.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink