خودرو نیسان قشقایی سریعترین شاسی بلند دنیا اعلام شد • اخبار دیجیتال


نیسان قشقایی یکی از شاسی بلند های مطرح این کمپانی است که از نظر کیفی و رفاهی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. اما به تنهایی توان رقابت با بهترین شاسی بلند های بازار را ندارد. با این حال شرکت تیونینگ مطرح انگلیسی Severn Valley Motorsport که تجربه زیادی در تیونینگ محصول نیسان GT-R دارد حال شاسی بلند نیسان قشقایی را تیونینگ کرده است و توانسته به رکورد سریعترین شاسی بلند جهان دست یابد. قشقایی تیون شد توانسته در رویدادی در بریتانیا به رکورد سرعت خارق العاده 382.7 کیلومتر در ساعت برسد.

اما این کار به سادگی صورت نگرفته است و شرکت تیونینگ انگلستانی موتور اورجینال نیسان قشقایی را از جای خود خارج کردند و به جای آن از یک موتور نیسان GT-R بهره برده اند. و با بهینه سازی های بسیار زیادی که روی این پیشرانه انجام داده اند بلخره موفق شدند به قدرت خروجی 2000 اسب بخار دست پیدا کنند که واقعا شگفت انگیز خواهد بود.

تا قبل از این رکورد سریعترین شاسی بلند جهان در اختیار خودرو تویوتا لندکروز 2018 البته با تیونینگ بود که سرعت نهایی 370 کیلومتر بر ساعت را به نام خود به ثبت رسانده بود. حال باز هم باید منتظر رقبای آینده ماند و دید کدام خودرو می تواند این رکورد را باز هم جابه جا کند.

در روز رکوردگیری در همایش Vmax200، دست پرورده Severn Valley Motorsport که پسوند R به آن اضافه شده، توانسته بر سوپر اتومبیل های معروف و گران قیمتی مثل کوئنیگ زگ اگرا RS با رکورد 221.3 مایل (356 کیلومتر) و کوئنیگ زگ One:1 با رکورد 218.3 مایل (351 کیلومتر) در ساعت غلبه کند.

همچنین خودرو های مشهور دیگری هم از برند هایی مثل لامبورگینی سوپر اسپورت مکلارن و بی ام و در پیست Vmax200 حضور داشتند و رکورد های خود را به ثبت رساندند ولی هیچ کدام عملکردی بهتر یا در حد نیسان قشقایی آر نداشت.

البته باید گفت این شرکت محبوب تیونینگ انگلیسی قبلا هم توانسته با نیسان قشقایی که 1100 اسب بخار قدرت داشت به رکورد سرعت 337 کیلومتر در ساعت برسد و در زمان خود باز هم سریعترین انتخاب شد.

این تیونر با رکورد 228.8 مایل (368 کیلومتر) عنوان سریع ترین GT-R را که تاکنون در Vmax200 شرکت کرده، در اختیار دارد. در طول تاریخ 16 ساله این همایش، تنها دو خودرو رکورد بهتری نسبت به قشقای R ثبت کرده اند؛ یکی کوئنیگ زگ One:1 که پیشتر به حداکثر سرعت 240 مایل (386 کیلومتر) دست یافته و دیگری ES Motors ES1400 که رکورد 238 مایل (383 کیلومتر) را ثبت نموده است.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink