تلگرام امروز 9 اردیبهشت 97 از دسترس کاربران ایرانی خارج شد • اخبار دیجیتال


امروز از ساعات اولیه بامداد تلگرام از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است و کاربران حتی با استفاده از فیلترشکن هم نتوانستند اتصال خود را به این پیام رسان محبوب برقرار کنند. به همین دلیل این مسئله ما را به شک انداخت که این نمی تواند یک فیلترینگ باشد و به احتمال زیاد اختلال از خود سرور های تلگرام است و این مسئله را مورد پیگیری قرار دادیم.

حدود ساعت 4 صبح روز یکشنبه مورخه 9 اردیبهشت 97 بود که تلگرام به کلی از دسترس خارج شد و بسیاری بر این باور بودند که این پیام رسان روسی بلخره در ایران فیلتر شده است. اما کارشناسان این حوضه با بررسی های لازم متوجه شدند که این یک فیلترینگ و مسدود سازی از داخل نیست و منشاء آن از خود سرور های تلگرام است. در همین گیرو دار بود که بلخره مدیر عامل تلگرام به این مشکل واکنش نشان داد و در اکانت رسمی توییتر خود اعلام کرد که این پیام رسان فیلتر نشده و مشکل از سرور های تلگرام است که دسترسی برخی کاربران را به آن با اختلال مواجه کرده است.

توییتر پاول دوروف درباره از دسترس خارج شدن تلگرام

یکی از سرور های اصلی تلگرام به شدن داغ شده است و به همین دلیل از کار افتاده و باعث از دسترس خارج شدن این پیام رسان برای برخی کاربران در سراسر جهان شده است. و ما از به وجود آمدن این مشکل بسیار از کاربران عذرخواهی می کنیم و به زودی این مشکل را برطرف خواهیم کرد.

در پایان هم باید بگوییم که دسترسی به تلگرام طبق گذارش خیل عظیمی از کاربران در سراسر جهان با مشکل واجه است و تنها اختصاص به ایران ندارد. و هیچ ارتباطی به اقدامات اخیر دولت نسبت به تلگرام نخواهد داشت و مشکل تنا با رفع عیب سرور های تلگرام برطرف خواهد شد. البته دیر یا زود باید خود را برای مهاجرت از این پیام رسان دوست داشتنی آماده کنیم.این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink