بلخره امکان پشتیبانی گرفتن از حساب اینستاگرام امکان پذیر شد • اخبار دیجیتال


قبلا در خبری گفته بودیم که اینستاگرام قصد دارد ویژگی جدید پشتیبانی گیری از حساب کاربری در این شبکه اجتماعی را امکان پذیر کند. حال امروز به صورت رسمی این قابلیت به اینستاگرام اضافه شد و کاربران می توانند با استفاده از ابزار جدید اینستاگرام برای بکاپ گیری از تصاویر، ویدیوها، استوری‌های درون آرشیو و حتی کامنت‌ها و لایک‌های اقدام کنند. و آن را در چهارچوب یک فایل با پسوند خاص دریافت کنند.

البته باید گفت که این قابلیت از شرکت مادر یعنی فیسبوک به شبکه اجتماعی اشتراک عکس و ویدیو اینستاگرام اضافه شده است چون این امکان از خیلی وقت پیش در فیسبوک در دسترس کاربران قرار  داشت. این نکته بسیار قابل اهمیت است که بدانید فعلا امکان بکاپ گیری از اطلاعات حساب اینستاگرام در نسخه تحت وب این اپلیکیشن وجود دارد ولی به زودی این قابلیت برای نرم افزار های دو سیستم عامل اندروید و ای او اس هم فراهم خواهد شد تا لازم به مراجعه به نسخه تحت وب نباشد و مستقیم از داخل خود نرم افزار کار پشتیبانی گیری را انجام داد.

خوب شاید از خود بپرسید که پشتیبانی گیری یا بکاپ گیری از حساب کاربری خود در اینستاگرام چه فایده ای خواهد داشت وقتی همه اطلاعات ما به صورت خودکار در حساب کاربری وجود دارد و از هر گوشی که وارد آن شویم اطلاعات به ما نشان داده خواهد شد. خوب حال فکر آن را بکنید که پسورد حساب کاربری خود را فراموش کرده اید و قادر به بازیابی آن نیستید. یا اصلا دوست دارید یک حساب کاربری جدید داشته باشید ولی فالور ها و تصاویر و حتی لایک و کامنت های خود را از دست ندهید. آن وقت است که بکاپ گیری نجات بخش شما خواهد شد. برای دسترسی به ابزار پشتیبانی گیری باید وارد سایت اینستاگرام به آدرس instagram.com شوید.

ابزار پشتیبانی گیری از اینستاگرام

در تصویر زیر می توانید نمای کلی از ابزار بکاپ گیری از حساب اینستاگرام را مشاهده کنید:

ابزار بکاپ گیری اینستاگرام بسیار عالی عمل می کند و همه چیز از قبیل ویدیو ها , تصاویر , پیام های در دایرکت, کامنت ها , لایک ها, اطلاعات استوری پروفایل, و حتی تاریخچه جستجو را هم در فایل دانلودی خواهد آورد که واقعا از ویژگی های بسیار عالی این ابزار به شمار می رود.

همانطور که حدس می‌زدیم، دانلود اطلاعات حساب اینستاگرام به سادگی دریافت آن‌ها در فرمت اصلی نبوده و یک چهارچوب خاص برای قرارگیری تمامی اطلاعات کنار یکدیگر در نظر گرفته شده است. البته بکاپ گرفتن از اطلاعات اکانت اینستاگرام ممکن است تا 48 ساعت زمان ببرد! بعد از آماده شدن فایل بکاپ، سیستم آن را به ایمیل اصلی که در زمان ساخت حساب کاربری خود معرفی کرده‌اید ارسال خواهد کرد.

این ویژگی در واقع قبل از تصویب قانون اتحادیه اروپا مبنی بر چگونگی استفاده شرکت های حوضه تکنولوژی از اطلاعات کاربران بدون در نظر گرفتن مکان قرارگیری دیتاسنتر آن ها صورت گرفته است. از دیگر ویژگی هایی که قانون جدید اروپا برای شرکت های تکنولوژی مصوب کرده است اجباری شدن فراهم کردن امکان ذخیره اطلاعات حساب کاربری برای کاربر است تا بتواند همه اطلاعات خود را به صورت یک جا در فایلی جداگانه دریافت کنند. قانون جدید اتحادیه اروپا از  خرداد ماه 97 اجرایی خواهد شداین مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink