گوگل چند روز دیگر اندروید 9.0 را رسما رونمایی خواهد کرد • اخبار دیجیتال


گوگل اکنون به عنوان بزرگترین شرکت تکنولوژی جهان شناخته می شود و باید گفت که سیستم عامل اندروید در کسب این عنوان بسیار موثر بوده است. اما گوگل قرار است در ماه جاری میلادی نسخه اولیه و آزمایشی سیتم عامل جدید خود را با عنوان اندروید 9.0 معرفی کند و در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد تا شروع به ساخت نرم افزار و بازی و همچنین روابط کاربری بر اساس آن کنند.

گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است که نسخه آزمایشی اندروید 9.0 با عنوان اندروید P مطابق با هر سال در فصل بهار معرفی خواهد شد و کاربران باید منتظر قابلیت های جدید این سیستم عامل باشند. هر چند باید گفت هنوز سهم اندروید 8.0 اوریو از بازار گوشی های هوشمند بسیار کم است و امیدواریم گوگل برای سرعت بخشیدن به این بروزرسانی ها کاری انجام دهد.

گوگل فعلا نسخه جدید را با نام اندروید P صدا زده است ولی این بام تنها کد نسخه 9.0 خواهد بود و گوگل طبق روال هر ساله از کاربران نظر سنجی کرده است که اسم یک شیرینی یا غذای خوشمزه را روی نسخه جدید اندروید خود بگذارد. اگر میان نظرات کاربران انتخاب مناسبی پیدا نشد خود گوگل یک نام مناسب بر خواهد گزید.

البته یکی از نام هایی که خیلی از کاربران آن را پیشنهاد و مثل اینکه خود گوگل هم از این اسم خوشش آمده شیرینی آناناسی یا Pineapple Pie است که به اسن اندروید با کد P هم هماهنگی خواهد داشت. اندروید 9.0 برای تاریخ بین 8 الی 10 مارس به صورت رسمی معرفی خواهد شد. و با تجربه ای که از گوگل داریم باید منتظر ویژگی های جذاب و جدید در نسخه جدید این سیستم عامل باشیم. همچنین گوگل بهینه سازی های زیادی را روی این نسخه فعال کرده است تا مصرف باتری را کاهش و سرعت گوشی را افزایش دهد. نظر شما درباره سیستم عامل جدید گوگل چیست؟ آیا اسمی را برای آن در نظر گرفته اید؟

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink