گوشی های نوکیا برنده اصلی نمایشگاه MWC 2018 • اخبار دیجیتال


کنگره جهانی موبایل بارسلون با همه خوبی ها و بدی هایی که برای دنیای تکنولوژی داشت پایان یافت. همه برند ها و شرکت های مختلف سعی کردند به نحوی خود را در این رویداد مهم نشان دهند. اما بر اساس گزارشات برند واتچ نوکیا مورد توجه ترین برند در میان سایر برند های حاظر در این نمایشگاه بوده است و نام نوکیا بیشترین سرچ را در توییتر داشته است.

این در حالی است که سامسونگ پرچمداران خود یعنی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را در این نمایشگاه معرفی کرد و حتی سونی هم پرچمداران خود با نام سونی اکسپریا ایکس زد 2 و نسخه کامپکت را با طراحی جدید خود رونمایی کرده بود. ولی مثل اینکه نوکیا توانسته است توجه کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کند.

نوکیا در زمان های گذشته بازیگر اصلی و بدون رقیب بازار موبایل جهان بود. اما با ورود اندروید کم کم رو به افول گذاشت و حتی مایکروسافت هم نتوانست این برند را به سود دهی برساند. اما دو سال قبل شرکت اچ ام دی گلوبال این برند را خریداری کرد و با سرمایه گذاری روی این برند و کشاندن نوکیا به سمت سیستم عامل اندروید توانست در سال 2017 این برند را به سود دهی برساند. و اکنون در سال 2018 و کنگره جهانی موبایل توانسته است دوباره محبوبیت از دست رفته را بازگرداند.

نوکیا در این رویداد جهانی چند گوشی موبایل از ارزان قیمت گرفته تا پرچمدار را معرفی کرد. این گوشی ها با نام های نوکیا 1, نوکیا 6 مدل 2018 , نوکیا 7 پلاس و بلخره پرچمدار سال 2018 این برند یعنی نوکیا 8 سیروکو معرفی شدند. البته نسخه LTE گوشی کلاسیک نوکیا 8810 هم در این رویداد معرفی شد که حس نوستالوژی جالبی را به بینندگان القا می کرد. با همه این ها مثل اینکه نوکیا در حال باز گردانی نام برند خود است و به احتمال زیاد باید منتظر حضور این برند در بین بهترین گوشی سازان جهان باشیم. بعد از نوکیا مورد توجه ترین برند ها در این نمایشگاه به ترتیب سامسونگ گلکسی , هواوی , گوگل و در نهایت اپل بوده اند.

در پایان چهار روزه برگزاری کنگره جهانی موبایل نوبت به اهدای جوایز رسید و نوکیا با رکورد شکنی توانست 21 جایزه فناوری این رویداد را مال خود کند تا مدیر عامل اچ ام دی گلوبایل آقای Juho Sarvikas از عملکرد بسیار عالی نوکیا رضایت خود را اعلام کند.

شاید باور نکنید ولی نسخه 4G گوشی Nokia 8110 بیشترین توجه را بین گوشی های نوکیا به خود جلب کرد و قرار است با قیمت 80 یورویی در بازار جهانی عرضه شود.این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink