مقایسه ویرو با اینستاگرام و بررسی تفاوت ها و شباهت های هر دو اپلیکیشن


همانطور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شد، ویرو یک شبکه اجتماعی بوده که در چند هفته اخیر، توانسته کاربران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب نماید، به طوری که در روز های اخیر به علت حجم بالای ثبت نام در این اپلیکیشن، سرورهای ویرو برای مدتی از کار افتاد. اما چه علتی وجود دارد که به یک باره Vero به این حد از محبوبیت دست یافته است؟ آیا بین Vero و اینستاگرام، تفاوتی وجود دارد؟ آیا ممکن است ویرو نیز همانند بسیاری دیگر از اپلیکیشن ها که در ابتدا ادعای رقابت با اینستاگرام و یا فیس بوک و توئیتر را داشته اند، شکست بخورد؟ آیا ممکن است Vero جایگزین اینستاگرام شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن پاسخ به این سوالات، به ارائه مقایسه ویرو با اینستاگرام پرداخته و تفاوت ها و شباهت های این دو شبکه اجتماعی را با یکدیگر بیان نماییم.

مقایسه ویرو با اینستاگرام

همانطور که اشاره شد، بسیاری از منابع و افراد عادی، ویرو را جایگزینی مناسب برای اینستاگرام می دانند. البته این در صورتی است که Vero بتواند به حداقل امکاناتی که اینستاگرام در اختیار کاربرانش قرار داده است، دست پیدا کند. بدیهی است که اینستاگرام از ابتدای عرضه تا به امروز تغییرات زیادی داشته و امکانات و ویژگی های بسیار زیادی را در اختیار کاربرانش قرار داده است. همچنین لازم به ذکر است که برخی از امکاناتی که در اینستاگرام وجود دارد، کاملا منحصر به فرد بوده و در هیچ اپلیکیشن و شبکه اجتماعی دیگری قابل مشاهده نیست.

Vero اما با انیکه از سال 2015 عرضه شده است، تا چندی پیش، موفق به کسب محبوبیت زیادی نشده بود و به همین دلیل امکانات زیادی را دارا نمی باشد. با این حساب می توان چنین ادعا داشت که در حال حاضر برای سخن گفتن از اینکه ویرو می تواند جای اینستاگرام را بگیرد، خیلی زود بوده و در مقایسه ویرو با اینستاگرام ، در حال حاضر پیروز میدان، اینستاگرام خواهد بود. در ادامه تعدادی از شباهت ها و تفاوت های هر دو اپلیکیشن بیان خواهد شد تا با این موضوع بیشتر آشنایی پیدا نمایید. همچنین علاقه مندان به دانلود و کار با این اپلیکیشن و تجربه استفاده از این برنامه، می توانند از طریق لینک زیر به صفحه دانلود ویرو مراجعه و این اپلیکیشن را برای گوشی های اندرویدی و آیفون خود نصب نمایند.

دانلود ویرو برای اندروید و آیفون

دانلود Vero

برای دانلود Vero از لینک بالا استفاده نمایید.

شباهت های Vero و اینستاگرام

ویرو یک شبکه اجتماعی بوده که در بین تمامی شبکه های اجتماعی پرطرفدار، نظیر فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و غیره، بیشترین شباهت را با اینستاگرام دارد و از این رو بسیاری از افراد این اپلیکیشن را جایگزینی مناسب برای اینستاگرام می دانند. با این حال بنا به دلایلی که در بالا ذکر شد، نمی توان این فرضیه را کاملا پذیرفت و یا آن را کاملا رد کرد! ویرو نیز همانند اینستاگرام دارای امکاناتی نظیر توانایی به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم ها، موزیک و سایر محتوا می باشد. شما در این شبکه اجتماعی می توانید به سادگی و رایگان ثبت نام کرده، دوستان خود را به لیست مخاطبین خود اضافه کرده و سپس محتوای دلخواهتان را با آن ها به اشتراک بگذارید.

از جمله دیگر شباهت هایی که در مقایسه ویرو با اینستاگرام می توان به آن اشاره داشت، امکان گفتگو در محیط چت خصوصی است. شما در این اپلیکیشن نیز، همانند دایرکت چت در اینستاگرام، می توانید به صفحه چت خصوصی رفته و با هر کدام از دوستان و آشنایان خود، به راحتی گفتگو نمایید.

از دیگر شباهت ها در مقایسه ویرو با اینستاگرام ، توانایی اشتراک گذاری همزمان پست در سایر شبکه های اجتماعی، نظیر فیسبوک و توئیتر می باشد. در Vero نیز شما می توانید به سادگی پست هایی را که منتشر می کنید، به صورت مستقیم در سایر شبکه های اجتماعی نیز پست کنید.

از دیگر شباهت های ویرو و اینستاگرام می توان به توانایی کنترل اینکه چه کسانی قادر به دیدن پست شما هستند، اشاره کرد. در ویرو نیز همانند اینستاگرام شما می توانید پست های خود را از دید کسانی که می خواهید، پنهان نموده و به این ترتیب شخصی سازی بیشتری داشته باشید.

تصاویری از محیط کاربری ویرو و امکانات آن

تصاویری از محیط کاربری ویرو و امکانات آن

تفاوت های ویرو و اینستاگرام

اما در مقایسه ویرو با اینستاگرام ، به یک سری تفاوت های چشمگیر نیز بر خواهیم خورد که برخی از آنان را می توان مثبت و برخی دیگر را می توان منفی ارزیابی نمود. به عنوان مثال از تفاوت های مثبت ویرو نسبت به اینستاگرام، می توان به عدم نمایش تبلیغات در این اپلیکیشن اشاره کرد که اصلی ترین دلیل مهاجرت بسیاری از افراد از اینستاگرام به Vero نیز می باشد. در حقیقت هنگامی که شما در ویرو به تماشای پست ها و محتوای انتشار یافته توسط دیگران می پردازید، هیچگونه محتوای تبلیغاتی برای شما به نمایش در نخواهد آمد و شما تنها همان محتوایی را مشاهده خواهید نمود که به دنبال آن هستید.

عدم نمایش تبلیغات در ویرو یکی از بهترین ویژگی هایی است که در این شبکه اجتماعی ارائه شده است و برتری بزرگی نسبت به سایر رقبا محسوب می شود. همچنین نمایش پست ها به ترتیب زمانی نیز از دیگر تفاوت هایی است که در ویرو ایجاد شده است. این ویژگی سبب می شود تا پست هایی که انتشار یافته است، به صورت ترتیبی و بر اساس زمان نمایش داده شود.

البته این بدان معنا نخواهد بود که هیچگونه تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی وجود نخواهد داشت! صفحات تجاری می توانند در این شبکه اجتماعی پروفایل ایجاد کرده و همانند یک کاربر معمولی اقدام به تبلیغ محصولات خود نمایند. اگر ما یکی از دنبال کنندگان این صفحات باشیم، پست های آنان برای ما نمایش داده خواهد شد و در غیر این صورت برای ما چیزی نشان داده نمی شود. این صفحات می توانند در ازای پرداخت مبلغی، یک دکمه “خرید” در پست خود ایجاد کنند که کاربر را به صورت مستقیم به وب سایت آنها متصل می کند. امری که در اینستاگرام وجود نداشته و یک نقطه قوت برای Vero محسوب می شود.

از دیگر تفاوت های عمده ای که در مقایسه ویرو با اینستاگرام وجود دارد، توانایی ارسال و به اشتراک گذاری سریال های تلویزیونی، فیلم ها و کتاب ها می باشد. این امکان در اینستاگرام موجود نیست. همچنین در Vero شما می توانید مخاطبین خود را در دسته های “دوستان نزدیک” ، “دوستان” و “آشنایان” قرار دهید و به این ترتیب، مدیریت بهتری روی پست ها و مخاطبین خود داشته باشید.

مقایسه ویرو با اینستاگرام

ویرو پتانسیل تبدیل شدن به رقیبی برای اینستاگرام را دارد.

این نوشته به زبان های دیگر:
enEnglish (English)

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink