قیمت بیت کوین در بازار به زیر 9 هزار دلار کاهش یافت • اخبار دیجیتال


همانطور که میدانید بیت کوین محبوب ترین و پرفروش ترین ارز دیجیتال جهان است که نسبت به ارز های دیگر قیمتی بسیار بالا تر را دارد. البته باید گفت که این دوران اوج این پول دیجیتال نیست چون رکورد قیمت بیت کوین نزدیک به 20 هزار دلار بوده است. در ادامه قصد داریم به بررسی آخرین تغییرات قیمتی پر ارزش ترین ارز دیجیتال جهان بپردازیم.

مدتی است که بیت کوین به سرعت در حال سقوط است و هنوز دلیل اصلی برای آن وجود ندارد و تنها حدس و گمان هایی زده می شود. این پول رمزنگاری شده که می توانست مبادلات ارزی جهان را متحول کند و حتی جای دلار را برای خیلی از کشور ها بگیرد این روز ها حال و روز خوبی ندارد.

هنگامی که این ارز دیجیتال یکه تاز بازار ارز های الکترونیک بود و در حال شکستن سد های 20 هزار دلار به سر می برد برخی از کشور های جهان به دلیل سرمایه زیادی که شهروندان آن ها در این بخش سرمایه گذاری میکردند احساس خطر کردند و شروع به تحریم بیت کوین را آغاز کردند. چین اولین کشوری بود که زیر بار این ارز خارجی نرفت و آن را تحریم و حتی استخراج آن را ممنوع کرد و اکنون در حال توسعه ارز دیجیتالی اختصاصی خود است تا اقلا سرمایه مردم این کشور از چین خارج نشود. در پی این اقدام قیمت بیت کوین با کاهش شدیدی مواجه شد و بعد از آن هم کره جنوبی این پول را تحریم کرد تا بیت کوین حالا حالاها نتواند کمر راست کند. در پی همسن اقدامات قیمت بیت کوین حتی به زیر 10 هزار دلار کاهش یافته است.

اما بگذارید به جزئیات معاملات و قیمت این ارز در تاریخ 18 اسفند 96 بپردازیم. در معاملاتی که دیروز در بازار ارز دیجیتال جهانی انجام گرفت هر توکن بیت کوین با قیمت 8993.9 دلار خرید و فروش شد. اکنون قیمت این ارز دیجیتال در مقایسه با تاریخ 17 اسفند 96 کاهش 10 درصدی را تجربه کرده است و همچنان شاخص منفی را تجربه می کند. این 10 درصد چیزی نزدیک به 1000 دلار خواهد بود و اکنون قیمت دقیق هر بیت کوین 9291 دلار آمریکا است.

اتریوم و ریپل نیز سقوط مشابه قیمتی را تجربه کرده و به ترتیب 689 و 0.79 دلار قیمت‌گذاری شدند. طی 24 ساعت گذشته 8.4 میلیارد دلار بیت‌کوین معامله شده و هم‌اکنون ارزش کل بازار بیت‌کوین‌ها 152 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

بیت‌کوین طی سه ماه گذشته سقوط شدید قیمتی را تجربه کرده و از حدود 20 هزار دلار به کمتر از 9000 دلار در معاملات امروز رسیده است.

در پایان هم باید بگویین که سایت اخبار دیجیتال اقدام به توسعه یک سیستم آنلاین قیمت ارز های دیجیتال کرده است که در آن می توانید علاوه بر بررسی قیمت لحظه ای تمام ارزهای موجود در جهان به دلار و ریال مطالب مرتبط با ارز های دیجیتال را هم دنبال کنید. برای این کار کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک ابزار تخصصی قیمت ارز دیجیتال اخبار دیجیتالاین مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink