دانلود مرورگر موزیلا فایرفاکس 59 برای اندروید با ویژکی های جدید • اخبار دیجیتال


مروزگر موزیلا فایرفاکس 59 امروز به صورت رسمی از سوی شرکت تولید کننده برای سیستم عامل اندروید معررفی شد تا باگ ها و مشکلات نسخه 58 آن که 2 ماه پیش معرفی شد را رفع و ویژگی های جدید هم اضافه شود تا کاربران بتوانند عملکرد بهتری از این مرورگر را در اختیار داشته باشند.

در نسخه فایرفاکس 59 یک ویژگی بسیار جذاب اضافه شده است با نام Assist App که به کاربر اجازه می دهد تنها با فشار دادن دکمه هوم وارد مرورگر شده و به سرعت به سرچ بپردازند. البته این قابلیت را باید از طریق بخش تنظیمات گوشی یا همان Settings و بعد به قسمت اعلانات و نرم افزار ها Apps & Notifications رفته و در نهایت به Advanced و بعد Default apps بروید و در بخش Assist & voice input گزینه Firefox را انتخاب کنید.

البته شاید در نسخه های پایین تر از اندروید 8.1 مراحل بالا کمی تفاوت داشته باشد اما با یک مرور ساده در تنظیمان گوشی خود می توانید گزینه های بالا را پیدا کنید. بعد از اعمال تنظیمات بالا تنها کافی است دکمه هوم گوشی را فشار و نگه دارید دیگر دستیار صوتی گوگل اجرا نخواهد شد و شم وارد مرورگر فایرفاکس می شوید.

یکی از مشکلات نسخه های قبلی این مرورگر و مرورگر های دیگر اجرای نچندان خوب ویدیو های زنده روی پروتکل HTTP ات اما در نسخه فایرفاکس 59 قابلیتی اضافه شده است که می توان ویدیو های زنده را بدون هیچ مشکلی و به صورت مرتب در مرورگر اجرا و تماشا کرد. ویدیو زنده را از این به بعد می توان به صورت افقی و تمام صفحه هم در فایرفاکس تماشا کرد.

از تغییرات دیگر می توان به حذف قسمت about و جایگزینی آن با گزینه About Firefox اشاره کرد که البته تغییری نیست که برای کاربران جذابیتی داشته باشد.

شرکت موزیلا در مرورگر فایرفاکس 59 اندروید در قسمت مرورگری محرمانه (Private Browsing Mode) هم تغییراتی داده است. بر این اساس اکنون برای جلوگیری از درز اطلاعات کاربران، بهبودهایی در مرورگری محرمانه انجام گرفته است. در پایان هم باید گفت موزیلا مشکلات امنیتی زیادی را در نسخه 59 رفع کرده است تا مرورگر ایمن تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

دانلود فایرفاکس 59 از گوگل پلی

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink