خودرو پورشه Mission E کراس توریزما معرفی شد • اخبار دیجیتال


همانطور که یدانید رویداد مهم خودرویی ژنو 2018 در حال برگزاری است و خودرو سازان محبوب دنیا در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. در اولین روز های این نمایشگاه پورشه برای ما سورپرایزی را آماده کرده بود و از خودرو مفهومی خود با عنوان پورشه Mission E کراس توریزما (Mission E Cross Turismo) رونمایی کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی این خودرو بپردازیم.

برند پورشه همیشه از نظر ساخت خودرو های با تکنولوژی بالا جزو برترین ها بوده است اما امسال واقعا سنگ تمام گذاشته و یک مدل مفهومی تمام الکتریکی معرفی کرده است که به واقعیت بسیار نزدیک است و به احتمال زیاد در سال آینده می تواند به تولید انبوه برسد. از دیگر مشخصه های پورشه Mission E کراس توریزما می توان به قابلیت های آفرود آن پرداخت و این از جمله معدود خودرو های تمام الکتریکی است که می توان با ان به دل جاده های ناهموار زد.

مدیر عامل خودرو سازی پورشه آقای اولیور بلوم با تحسین خودرو پورشه Mission E کراس توریزما اذعان داشت که این خودرو از طراحی بی نظیر سری  Mission E پورشه بهره می برد و این ظاهر زیبا با قابلیت های ویژه پورشه پانامرا اسپورت توریسمو تلفیق شده است تا یک خودرو مدرن با قابلیت های آفرود در اختیار قرار بگیرد. همچنین ایشان در ادامه گفتند که این نسخه به زودی در چرخه تولید قرار خواهد گرفت و برای آن برنامه های ویژه ای داریم.

پورشه Mission E کراس توریزما

طراح ارشد کمپانی پورشه هم درباره این خودرو گفت ما طراحی ساده را با قابلیت ها و طراحی خودرو آفرود تلفیق کرده ایم تا سبکی نو در این خودرو پیاده سازی کنیم. همچنین نمایشگاه ژنو فرصتی بسیار خوب است تا پورشه بتواند این محصول را با بلوغ بیشتری به تولید انبوه برساند.

پورشه برای خودرو آفرود خود یک باتری قدرتمند در نظر گرفته است تا با یک بار شارژ کامل بتوان با آن 500 کیلیومتر مسافت را طی کرد. این خودرو دارای شتاب صفر تا صد تنها 3.5 ثانیه است و می تواند به سرعت نهایی 250 کیلومتر در ساعت برسد. همچنین پورشه ویژگی مهم این نسخه را پیمایش 100 کیلومتری تنها با 4 دقیقا شارژ دانسته است.

باتری های لیتیوم یونی پورشه Mission E کراس توریزما در قسمت کف آن قرار داده شده است تا هم جای زیادی را اشغال نکنند و هم خودرو را بهتر روی جاده نگه دارد. هر چند که پورشه از مشخصات پیشرانه این خودرو حرفی به میان نیاورده است اما پیش بینی می شود این خودرو از دو موتور الکتریکی یعنی برای هر محور یک موتور در نظر گرفته است که در کنار هم می توانند توان خروجی برابر با 600 اسب بخار را داشته باشند که این رقم بسیار فوق العاده ای است. در نتیجه این توان گشتاور موتور می تواند به 898 نیوتن متر برسد. جالب است بدانید این خودرو با سیستم چهار چرخ محرک در بازار عرضه خواهد شد.

پورشه همچنین در نمایشگاه خودرو ژنو 2018 خبر از نسخه های جدید پورشه 911 و نمونه کوچکتر آن یعنی پورشه 718 با پیشرانه تمام الکتریکی داد اما تا زمانی که سیستم باتری ها جامد باشد و تغییر نکند همه گیر شدن خودرو های الکتریکی سخت خواهد بود.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink