ایران خودرو سال 97 نسخه جدید سمند را تولید خواهد کرد • اخبار دیجیتال


سمند را می توان یکی از خودرو پر فروش شرکت ایران خودرو دانست که به این راحتی ها حاظر به کنار گذاشتن آن نیست. به همین خاطر این شرکت قصد دارد نسخه جدید سمند را با فیس لیفت همراه کند و در سال آینده وارد بازار ایران کند. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این خودرو در اختیار شما قرار دهیم.

ایران خودرو برای اولین بار خودرو سمند را در سال 81 وارد بازار ایران کرد و بعد از آن نسخه های سمند SE, سمند LX, سمند EL و در نهایت سمند سورن توانستند فروش این خودرو را تا به امروز تضمین کنند. اما با ورود خودرو دنا که ظاهری جذاب تر را داشت کم کم از محبوبیت سمند کاسته شد و حال ایران خودرو قصد دارد برای سال 97 سمند فیس لیفت را در بازار عرضه کند تا باز هم فروش این محصول را افزایش دهد.

تغییرات در طراحی سمند فیس لیفت

ابتدا بگذارید از نمای جلویی سمند فیس لیفت شروع کنیم و تغییرات آن را بررسی کنیم. اولین چیزی که به چشم می خورد تغییر شکل چراغ های جلو است و کاشه چراغ داخلی هم رنگ مشکی به خود گرفته است. جلو پنجره این خودرو هم باز طراحی شده است و رنگ کرومی دارد. چراغ های روشنایی در روز هم به این خودرو اضافه شده است. نمای کناری این خودرو هم تغییرات بسیار کوچکی را به خود دیده است و تنها چیزی که ما دیدیم تغییر کرده است رنگ دستگیره های روی درب است که با بدنه خودرو ست شده است. و رینگ های سمند فیس لیفت هم تغییر کرده است.

در قسمت پشتی خودرو هم چراغ ها تغییر چهره داده اند و می توان گفت زیبا تر شده اند. و یک سمت آن ها به صورت نک تیز در آمده است. از دیگر تغییراتی که قسمت عقبی خودرو کرده است نوار مشکی بالای پلاک است . در این نما هیچ تغییر دیگری وجود ندارد و سپر و صندوق عقب همان ظاهر قدیمی را دارند.

داخل کابین سمند جدید هم تغییراتی را به خود دیده است که می توان به تغییر شکل ظاهری داشبورد این خودرو و تغییر رنگ و طراحی داخلی درب ها اشاره کرد که بیشتر شبیح به سمند سون شده است. البته نمای داخلی این خودرو از پلاستیک خشک و بی کیفیت ساخته شده است و زیاد دلنشین نخواهد بود. صندلی ها و دیگر قسمت ها تغییری نکرده اند.

هر چند که ایران خودرو درباره مشخصات پیشرانه این خودرو خبری را منتشر نکرده است ولی یا از همان موتور پژو 1800 استفاده خواهد شد یا موتور 1700 نسل جدیدتر EF7 استفاده خواهد کرد. قیمت سمند فیس لیفت هم بین 35 تا 38 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد.

 

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink