اولین سری از خودرو کوییک سایپا راهی جاده های کشور شد • اخبار دیجیتال


سال قبل بود که گروه خودرو سازی سایپا محصول جدید خود را با عنوان هاچ بک سایپا کوییک به بازار معرفی کرد و امروز مدیر عامل مجموعه سایپا گفت با برنامه ریزی های انجام شده و اخذ مجوز های لازم از امروز خودرو کوییک به بازار عرضه خواهد شد.

آقای محسن جهرودی درباره عرضه محصول جدید این شرکت گفت صد نفر از مشتریانی که این خودرو را پیش خرید کرده بودند امروز محصول خود را تحویل گرفته اند و دیگر مشتریان هم با تولید بیشتر این خودرو و در خارج شدن از خط تولید تحویل داده می شود. همچنین این مقام مسئول درباره سئوال خبرنگاران از قیمت این خودرو پاسخ داد که کوییک یک محصول جدید است و هنوز نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت و باید منتظر بازخورد مشتریان از این خودرو بمانیم. ولی کاربرانی که از قبل این خودرو را پیش خرید کرده اند با همان قیمت قبلی خودرو خود را تحویل خواهند گرفت.

همچنین گروه خودرو سازی سایپا موفق شده است که 4000 خودرو سایپا کوییک خود را پیش فروش کند و قصد ندارد پیش فروش جدیدی را در سال 96 اعلام کند تا بتواند به تعهدات خود و تحویل به موقه محصول به مشتریان بپردازد.

مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا در ادامه هم گفت با توجه به نوسانات قیمت ارز در بازار ایران قیمت مواد اولیه و دستگاه ها افزایش پیدا کرده است و این عامل روی قیمت تمام خودرو ها تاثیر خواهد گذاشت و ما باید منتظر باشیم تا نرخ ارز به حالت اول برگردد تا بتوانیم درباره قیمت محصولات بهتر تصمیم بگیریم.

خبرنگاران درباره استاندارد های جدید سازمان استاندارد ایران که شامل 85 مورد هستند سوال کردند و گفتند آیا خودرو های ساینا و سایپا کوییک موفق به دریافت مجوز لازم شده اند. در پاسخ آقای جهرودی گفتند که از بین این 85 مورد 4 مورد آن مربوط به خودرو های سنگین است و سایپا کوییک و ساینا موفق به پاس کردن همه 81 مورد شده اند.

همچنین درباره خروج پراید از خط تولید هم اذعان داشتند که خودرو پراید حتما یاید توقف تولید شود و گروه خودرو سازی سایپا در حا جایگزینی یک خودرو از برند مشهور جهانی با پراید است و منتظر پایان این پروژه هستیم تا برای همیشه با پراید خداحافظی کنیم.

در ادامه سئوالی درباره اینکه چرا خودرو سازان داخلی علاقه بیشتری به همکاری با خودرو سازان فرانسوی دارند هم توضیح داد که سایپا هیچ محدودیتی در همکاری با شرکت های جهانی ندارد ولی آن ها هم باید تمایل به همکاری و سرمایه گذاری در ایران داشته باشند که خودرو سازان فرانسوی علاقه بیشتری به همکاری از خود نشان می دهند.

وی درباره هدف خودروسازان از عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: برخی از خودروهای تولیدی ما و دیگر خودروسازان داخلی اختلاف قیمت با بازار پیدا کرده‌اند، بنابراین اگر بتوانیم این محصولات را در بورس کالا عرضه کنیم، این اختلاف قیمت به خودروسازان و نه مانند وضعیت فعلی به دلالان و واسطه‌ها می‌رسد. به طور کلی عرضه و تقاضا است که قیمت یک محصول را تعیین می‌کند و بورس کالا در این زمینه مناسب است.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink