گوشی ویوو اپکس اولین گوشی بدون حاشیه نمایشگر جهان • اخبار دیجیتال


شرکت نو آور و خلاق ویوو امروز و در کنگره جهانی موبایل همه را شکه کرد و یک گوشی کاملا انقلابی را با نام ویوو اپکس (vivo apex) معرفی کرد که توانست نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. همین کفایت می کند که بگویین این گوشی اولین گوشی بدون حاشیه نمایشگر واقعی جهان است.

ما قبلا هم اسم گوشی های پرچمدار و بدون حاشیه را شنیده ایم. اما گوشی هایی مانند آیفون 10 و گلکسی نوت 8 واقعا بدون حاشیه نیستند و مثلا گلکسی نوت 8 در بالا و پایین نمایشگر دارای حاشیه است و آیفون 10 هم در بالای نمایشگر یک بریدگی دارد. اما گوشی ویوو اپکس کاملا بدون حاشیه بوده و حتی دوربین سلفی هم در پنل جلویی قرار داده نشده است. این شرکت قبلا هم کارهای خلاقانه و بزرگی را به انجام رسانده است که شرکت های بزرگی مانند سامسونگ و اپل موفق به انجام آن نشده بودند. اولین گوشی جهان با سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر با نام ویوو X20 Plus UD توسط همین شرکت ساخته و به بازار عرضه شد.

در گوشی جدید ویوو اپکس Apex هم فناوری پیشرفته سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر وجود دارد و نیمه پایینی نمایشگر این گوشی می تواند انگشت شما را اسکن کند و نیازی نیست دنبال یک نقطه خاص از نمایشگر بگردید.

اما به نظر ما خلاقانه ترین قسمت در دوربین سلفی این گوشی قرار دارد. گوشی ویوو اپکس دارای هیچ سنسور و دوربینی در بخش پنل جلویی خود نیست. پس ما چگونه با آن عکس سلفی بگیریم؟ نگران بیاشید ویوو فکر آن را کرده است. این گوشی دوربین سلفی را در داخل بدنه قرار داده است و هنگامی که می خواهید یک عکس سلفی بگیرید به سرعت و در عرض 0.8 ثانیه از بدنه خارج شده و آماده به کار خواهد شد.

حذف حاشیه نمایشگر به صورت کامل کار بسیار سختی است و ویوو مجبور شده از فناوری های بسیار زیادی استفاده کند تا جایگزین سنسور ها و چیز های معمول در پنل جلویی باشد. گوشی ویوو اپکس بلندگوی مکالمه در بخش جلویی خود ندارد و به جای آن از فناوری Screen SoundCasting استفاده کرده است که با به وجود آوردن لرزش هایی در نمایشگر صدا را به گوش کاربر می رساند.

ویوو همچنین نسبت نمایشگر به بدنه این گوشی را 98 درصد اعلام کرده است که می تواند خارق العاده باشد. حتی گلکسی نوت 8 با آن همه حذف حاشیه ها تنها نسبت نمایشگر 82 درصد را دارد. در پایان هم از شما دعوت می کنیم ویدیو رسمی گوشی بدون حاشیه ویوو اپکس را تماشا کنید:

معرفی گوشی بدون حاشیه ویوو اپکس Apex

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink