هیوندای نکسو بیشترین برد در میان خودرو های سوخت سلولی • اخبار دیجیتال


مدتی قبل در مطلبی برای شما کاربران اخبار دیجیتال هیوندای نکسو را به صورت کامل معرفی کردیم و از مشخصات و قابلیت های جدید آن گفتیم. حال شرکت هیوندای ادعا کرده است که نسخه نکسو “Nexo” دارای بیشترین برد حرکتی میان خودرو ها هیدروژنی یا سوخت سلولی است.

در بحث خودرو های الکتریکی, هیبریدی و سلول سوختی مهمترین ویژگی را باید طی مسافت دانست که هنوز فاصله زیادی با خودرو های درون سوز دارند و این می تواند باعث نگرانی راننده گان شود. اما هیوندای نکسو که رقیب اصلی تویوتا میرای و هوندا کلاریتی است می تواند تنها با یک بار سوخت گیری مسافت خارق العاده 609 کیلیومتر را طی کند که اگر این حرف در عمل درست باشد خارق العاده خواهد بود و حتی می تواند بهتر از خودرو های احتراق داخلی عمل کند.

اما باید در واقع مسئله اصلی برای خودرو های سلول سوختی را می توان کمبود زیرساخت ها در بیشتر کشور ها دانست و حتی این مسافت حرکتی هم می تواند کم باشد. مثلا در کشوری مثل ایران سفر کردن با نسخه هیدورژنی هیوندای نکسو امکان پذیر نخواهد بود. ولی در برخی کشور ها این برد بسیر خوب می تواند سفر ها را بسیار رحت تر کند.

هیوندای نکسو با پیشرانه سلول سوختی دارای یک موتور الکتریکی با توان خروجی 163 اسب بخار است و می تواند به گشتاور نهایی 395 نیوتن متر برسد. با این مشخصاتی که بیان کردیم این خودرو می تواند در زمان 9.2 ثانیه از شتاب سفر به صد کیلومتر برسد و نهایت سرعت این خودرو 180 کیلومتر بر ساعت است. هیوندای برای تامین سوخت این خودرو از سه باک سلول سوختی استفاده کرده است که هر کدام قابلیت گنجایش 52 لیتر سوخت هیدروژن را خواهند داشت. اما با این حال این خودرو تنها برای سوختگیری کامل نیاز به 5 دقیقه زمان خواهد داشت.

البته باید گفت که این خودرو در کشور های اندکی از جهان می تواند معرفی شود چون زیرساخت های لازم برای آن مساعد نیست. ولی هیوندای امیدوار است بتواند با تولید این خودرو آینده ای با آلایندگی کم را در صنعت خودرو جهان به وجود آورد. البته نسخه های بنزینی و دیزلی این خودرو هم تولید خواهد شد

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink