هواپیمای تهران یاسوج سقوط کرد. دلیل این حادثه چه بود؟ • اخبار دیجیتال


هنوز زمان زیادی از حادثه ناگوار کشتی سانچی و حوادث دیگر در امسال نمی گذرد که باز هم کشور در غم سوگواری دیگری قرار گرفته است. هواپیمای مسافربری تهران به یاسوج به دلیل نقص فنی سقوط کرد! با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این حادثه را در اختیار شما قرار دهیم.

هواپیمایی که از مبدا تهران و فرودگاه مهرآباد به مقصد یاسوج قصد پرواز داشت بعد از حدود 50 دقیقه از بلند شدن خود به همراه تعدادی زیادی مسافر و خدمه خود دچار حادثه شد. این هواپیما در ابتدا از رادار های برج مراقبت محو شده بود و بعد از مدتی با مشاهده دود از بقایای این هواپیما در نزدیکی سمیرم استان اصفهان خبر سقوط این هواپیما تایید و سقوط کرد آن اعلام شد. در این خبر آمده است که تمام سرنشینان این هواپیما به همراه خدمه آن متاسفانه جان باخته اند. هواپیمای مزکور به طور کلی دارای شصت و شش نفر سرنشین بوده است که شصت نفر از آن ها مسافر و شش نفر هم خدمه پروازی بوده اند.

یکی از حواشی بسیار نا خوشایند این حادثه احتمال نقص فنی این هواپیما قبل از پرواز است . هواپیمای تهران یاسوج که در تاریخ 29 بهمن 96 صبح با برخورد به قله کوه دنا دچار آشیب و سقوط شده است. چند روز قبل هم یعنی در تاریخ 5 بهمن 96 به دلیل نقص فنی نتوانسته است مسیر خود را به پایان برساند و مجبور به برگشت به مبدا شده است.

مشکل هواپیمای تهران به یاسوج چه بود؟

به نقل از خبر گزاری ایسنا پرواز با شماره 3704 شرکت هواپیمایی ایران آسمان که در تاریخ 5 بهمن 96 بعد از بلند شدن از فرودگاه مهر آباد دوباره به زمین نشسته و دلیل آن نقص فنی اعلام شده بود و بعد از رفع مشکل دوباره به فعالیت خود ادامه داده است. و اکنون با گذشت چند هفته از آن ماجرا این بار همان هواپیما که از تهران به سمت یاسوج پرواز میکرد با 66 نفر سرنشین سقوط کرد تا حادثه تلخ دیگری را رقم بزند.

مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان هم وجود هر گونه نقص فنی را در هواپیما تکذیب کردند و مسئولیت این حادثه را به گردن فرودگاه یاسوج انداخته و اذعان داشتند که فرودگاه یاسوج شرایط بد آب و هوایی را گزارش نکرده است و موجب این حادثه شده است.

نباید فراموش کرد که هواپیمای مزکور دارای سن 20 ساله است و عمر مفید این هواپیما خیلی وقت است که پایان یافته است. البته به خاطر تحریم ها هم جایگزینی این هواپیما ها بسیار سخت شده است و حتی در تامین قطعات هم با مشکل مواجه هستیم.

البته هنوز امدادگران موفق نشده اند به خاطر شرایط بد آب و هوایی به محل حادثه برسند و تحقیقات هنوز شروع نشده است و باید منتظر ماند و دید دلیل اصلی این سقوط و حادثه نقص فنی بوده است یا مسائل دیگر. به هر حال این حادثه تلخ و ناگوار را در ابتدا به خانواده این عزیزان و در ادامه به همه مردم ایران تسلیت عرض خواهیم کرد و امیدواریم در ادامه شاهد این دست حوادث در کشور نباشیم.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink