مقایسه کیا سورنتو، تویوتا هایلندر، هوندا پایلوت و مزدا CX-9 • اخبار دیجیتال


کیا سورنتو ۲۰۱۷ یک خودروی کراس اوور هفت نفره است که دارای سه ردیف صندلی‌ است و فروش خوبی را در بازار تجربه کرده است. این خودرو کراس‌اوور در حقیقت دارای ابعادی مابین شاسی بلند‌های فول سایز و شاسی بلندهای سایز متوسط قرار دارد و جدیدترین مدل آن دارای مشخصه‌هایی همچون راحتی‌ مناسب، تجهیزات زیاد و طراحی کاربردی است به طوری که به راحتی می‌تواند با برندهای مشهور بازار همچون هوندا و تویوتا رقابت کند. ضمن اینکه کیا سورنتو دارای قیمت بسیار رقابتی‌ای نیز است. ارزش در برابر بهای پرداختی را باید یکی از اصلی‌ترین برگ برنده‌های کیا به شمار آرود که توانسته با کمک آن، در سال گذشته عمل کرد خوبی را از خود به جای بگذارد.

هوندا پایلوت ۲۰۱۷

کیا سورنتو از نظر طراحی، قوای حرکتی و فناوری نیز در کلاس خود در رده‌ی مناسبی قرار می‌گیرد. در حقیقت می‌توان کیا سورنتو را مثال بسیار خوبی برای پیشرفت برندهای خودرو سازی به شمار آورد. این کراس‌اوور پر فروش دارای ظاهری مناسب و در عین حال زیبا است و ضمن اینکه ظاهر آن آنقدر شکیل است که خودرو را گران قیمت‌تر از آنکه در واقعیت است نشان می‌دهد. اگر بخواهیم در مورد جزئیات کیا سورنتو صحبت کنیم باید ابتدا به تنوع بالا مدل‌های این خودرو اشاره کرد. برای مثال پیشرانه‌ی دو لیتری چهار سیلندر توربوشارژردار این خودرو تنها به صورت پنج نفره با دو ردیف صندلی در بازار موجود است. اما اگر بخواهیم هفت نفر را در خودرو جا کنیم و خواهان یک کراس‌اوور با سه ردیف صندلی باشیم باید مدل دو لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی و یا مدل ۳.۳ لیتری V6 برویم که قدرتمندترین مدل کیا سورنتو محسوب می‌شود.

هوندا پایلوت ۲۰۱۷

مدل پایه‌ این خودرو که به یک پیشرانه‌ی دو لیتری توربوشارژر مجهز است می‌تواند ۲۴۰ اسب بخار قدرت تولید کند که در مقایسه با مدل V6، ۵۰ اسب بخار کمتر است ولی از نظر گشتاور تولیدی مدل توربو بسیار به مدل شش سیلندر نزدیک است، به طوری که مدل توربو می‌تواند ۳۴۱ نیوتون متر گشتاور و مدل شش سیلندر ۳۵۲ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. ضمن اینکه در دسترس بودن گشتاور مدل توربو در دورهای پایین سبب شده تا این مدل از نظر شتابگیری نیز بتواند پا به پای مدل شش سیلندر حرکت کند. در تجربه‌ای که ما در این خودرو داشتیم، بارزترین تفاوتی که بین مدل شش سیلندر و مدل توربوشارژردار بود، در مصرف سوخت آن‌ها بود که پیشرانه‌ی شش سیلندر دارای مصرف سوخت بالاتری بود. کیا سورنتو یکی از بهترین انتخاب‌ها در بین خودروهای کراس‌اوور سایز متوسط است که می‌تواند هفت سرنشین را با راحتی کامل حمل کند. اما در ادامه می‌خواهیم مقایسه‌ای بین کیا سورنتو و چند رقیب ژاپنی داشته باشیم تا ببینیم رقبای ژاپنی چه مزایایی نسبت به کیا سورنتو دارند و در چه بخش‌هایی در جایگاهی پایین‌تر یا بالا‌تر سورنتو جای می‌گیرند. پس در ادامه با اخبار دیجیتال همراه باشید.

تویوتا هایلندر ۲۰۱۷

هوندا پایلوت ۲۰۱۷

اصلی‌ترین مشخصه‌ی تویوتا هایلندر را باید پیشرانه‌ی شش سیلندر بهینه سازی شده و جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی اتوماتیک آن دانست. ضمن اینکه فضای داخلی تویوتا هایلندر بسیار جادار است و ضمن اینکه این خودرو، یک خودروی هشت نفره است و یک صندلی بیش از کیا سورنتو دارد. در حقیقت تویوتا هایلندر از نظر تعداد سرنشین بیشتر به خودروهای ون شباهت دارد تا خودروهای شاسی بلند! از مزایای تویوتا هایلندر نسبت به کیا سورنتو باید به فضای کابین جادارتر آن اشاره کرد که فضای بار آن نیز ۲۸۳ لیتر بیشتر از کیا سورنتو است. اما نکات کیا سورنتو در مقایسه با تویوتا هایلندر در مرحله نخست به طراحی آن بر می‌گردد که تویوتا هایلندر طراحی چندان جذابی ندارد و بسیاری از مشتریان طراحی این خودرو را نمی‌پسندند. در ضمن تویوتا هایلندر به پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوشارژردار مجهز نیست و تنها با دو پیشرانه عرضه می‌شود که یکی، یک پیشرانه‌ی قدرتمند ۶ سیلندر قدرتمند ۲۷۰ اسب بخاری و دیگری پیشرانه‌ی ۴ سیلندر تنفس طبیعی ضعیف‌تر است.

هوندا پایلوت ۲۰۱۷

هوندا پایلوت ۲۰۱۷

هوندا پایلوت نیز از دیگر رقبای قدرت‌مند کیا سورنتو به شمار می‌رود. هوندا دارای لیست کاملی از تجهیزات رفاهی و ایمنی است و از جمله خودروهای لوکس به شمار می‌رود و در ضمن دارای قیمتی بسیار رقابتی است و خودروی بسیار رقابتی‌ای به شمار می‌آید. از برتری‌های هوندا پایلوت نسبت به کیا سورنتو می‌توان به هشت نفره بودن و فضای صندوق بار بزرگ‌تر آن اشاره کرد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که عرض این خودرو نسبت به تویوتا هایلندر و کیا سورنتو کمتر است. از نکات منفی هوندا پایلوت می‌توان به عرضه‌ی این خودرو تنها با یک پیشرانه‌ در بازار اشاره کرد. اگر شما از علاقه مندان به خودروهای پر حجم و شش سیلندر هستید، مشکلی با هوندا پایلوت نخواهید داشت اما این خودرو با پیشرانه‌ی کم حجم‌تر چهار سیلندر در بازار عرضه نخواهد شد اما می‌توان پیشرانه‌ی شش سیلندر ۳.۵ لیتری را برای این خودرو سفارش داد که توانایی تولید ۲۸۰ اسب بخار قدرت را دارد. مورد دیگر در مورد هوندا پایلوت این است که هوندا به جای به کار گیری سیستم هشدار نقطه کور در پایلوت اقدام به نصب یک عدد دوربین در مکانی نا معمول کرده است تا این فضا را به راننده نشان دهد. تصویر این دوربین نیز در یک صفحه نمایش LCD در کنسول مرکزی به نمایش در می‌آید و تنها قسمت راست اتوموبیل را به راننده نشان می‌دهد و از این نظر این یک مورد منفی برای هوندا به شمار می‌رود.

مزدا CX-9 2017

مزدا

مزدا این خودرو را برای سال ۲۰۱۷ کاملا از نوع طراحی کرده است و از خودروهای مطرح بازار به شمار می‌رود ضمن اینکه این خودرو دارای طراحی به  روزی نیز است. ضمن اینکه این خودرو را می‌توان راحت‌ترین خودرو در میان خودروهای مزدا دانست که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد. نقاط قوت مزدا در مقایسه با کیا سورنتو، نخست به پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژردار این خودرو باز می‌گردد که می‌تواند ۲۲۷ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتون متر گشتاور را تولید کند. مزدا نتنها خودروی قدرتمندتری در مقایسه با کیا است بلکه خودروی سریع‌تری نیز است اما از نکات منفی مزدا باید به نبود تنوع در پیشرانه‌ اشاره کرد، به طوری که این خودرو تنها با یک پیشرانه‌ عرضه می‌شود و در ضمن این خودرو تنها دارای یک تیپ است و این در حالی است که کیا سورنتو دارای تیپ‌های مختلفی است و می‌تواند خریداران بسیاری را در بازار به سمت خود بکشد.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink