ساخت اکانت دوم تلگرام و آموزش ایجاد چند حساب کاربری بدون نیاز به نصب برنامه


همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، تلگرام به تازگی قابلیتی را به مجموعه ویژگی های خود اضافه کرده است که با استفاده از آن قادر خواهید بود، بدون نیاز به این که یک اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام دیگر را در تلفن همراه خود نصب کنید، چندین اکانت مختلف را به طور همزمان مدیریت نمایید. به عبارت دیگر، در گذشته اگر فردی دارای دو سیم کارت مجزا می بود و قصد داشت یک اکانت تلگرام دیگر نیز برای سیم کارت دوم خود ایجاد کند، می بایست یک نرم افزار جانبی، نظیر تلگرام بتا، تلگرام ایکس یا موبوگرام را در کنار تلگرام اصلی خود نصب می نمود تا بدین صورت بتواند اکانت دیگر خود را نیز با استفاده از همان گوشی، مدیریت نماید. اما به تازگی این قابلیت در خود اپلیکیشن اصلی تلگرام اضافه شده است که در ادامه قصد داریم در این رابطه بیشتر سخن گفته و روش ساخت اکانت دوم تلگرام را بدون نیاز به نصب برنامه های غیر رسمی و جانبی، آموزش دهیم.

ساخت اکانت دوم تلگرام

اگر از کسانی باشید که مطالب قبلی ما را پیگیری می نمایند، باید به یاد داشته باشید که پیش از این در رابطه با نحوه ایجاد چند اکانت در اینستاگرام سخن گفته و به طور کامل مراحل انجام این کار را توضیح داده ایم. ساخت اکانت دوم تلگرام نیز از روالی شبیه به همان چیزی که در اینستاگرام ارائه شده است، پیروی می نماید و نیاز به انجام مراحل پیچیده و سختی نخواهد بود. برای ایجاد چند حساب کاربری در تلگرام، تنها کافی است مراحل ارائه شده در زیر را یک به یک پیش روید.

قبل از هر چیز نیز، باید این نکته را به یاد داشته باشید که برای ساخت اکانت دوم تلگرام و مدیریت همزمان چندین حساب با استفاده از خود برنامه تلگرام، نیاز است که ابتدا اقدام به دانلود آخرین نسخه از تلگرام نمایید. برای این منظور می توانید از طریق لینک ارائه شده در زیر اقدام نمایید تا به روز ترین نسخه تلگرام را دریافت نمایید.

دانلود تلگرام جدیدترین نسخه

پس از دریافت نسخه جدید تلگرام، حال می توانید برای ایجاد چندین اکانت در تلگرام از طریق زیر اقدام نمایید.

1. اپلیکیشن تلگرام خود را باز کرده و از طریق لمس گزینه شبیه به سه خط موازی در قسمت بالا و سمت چپ تصویر به منوی option وارد شوید.

ساخت اکانت دوم تلگرام

وارد منوی Options شوید

2. در منوی نمایش داده شده، روی نام کاربری خود لمس کرده تا قسمت حساب های تلگرام نمایش داده شود.

ساخت اکانت دوم تلگرام

روی نام کاربری خود کلیک کنید

3. گزینه Add Account را برای ساخت اکانت دوم تلگرام انتخاب نمایید.

ساخت اکانت دوم تلگرام

گزینه Add Account را انتخاب کنید

4. پس از آن و در مرحله بعدی، کشور ایران را در قسمت بالا و سپس شماره مورد نظر خود را بدون صفر وارد خواهیم نمود. سپس روی علامت تیک در قسمت بالا و سمت راست صفحه، کلیک کنید. (دقت داشته باشید که در صورت فعال بودن گزینه Sync Contacts آنگاه تمام مخاطبین موجود در اکانت فعلی تلگرامتان، در اکانت جدید نیز وارد خواهد شد. پس اگر نمی خواهید مخاطبان قدیمی شما از اکانت جدیدتان آگاه شوند، گزینه مذکور را غیر فعال نمایید.)

ساخت اکانت دوم تلگرام

شماره خود را بدون صفر وارد نمایید.

5. در مرحله بعدی یک کد امنیتی از طریق پیامک به شماره ای که وارد کرده اید ارسال خواهد شد. حال کد امنیتی را در قسمت خواسته شده در تلگرام، وارد کنید و سپس با استفاده از گزینه تیک، اکانت دوم خود را ایجاد نمایید.

نکاتی مهم در رابطه با ایجاد چند حساب در تلگرام

برای استفاده بهتر و دقیق تر از این امکان تلگرام، لازم است که یک سری نکات را در نظر بگیرید. در حقیقت تلگرام این امکان را ایجاد کرده است که کاربران برای ساخت اکانت دوم تلگرام ، مجبور به استفاده از برنامه های نامعتبر و غیر رسمی نشوند. پس اگر به دنبال داشتن بیشترین امنیت در خصوص استفاده از تلگرام و پیام های خود هستید، بهتر است به جای استفاده از برنامه های غیر رسمی، از تلگرام رسمی استفاده کرده و برای مدیریت چند اکانت از روش ارائه شده بهره ببرید.

  • در حال حاضر کاربران تنها مجازند تا سه اکانت تلگرام را در یک اپلیکیشن ایجاد و بین آن ها سوئیچ کنند.
  • استیکرها، گیف ها و پیام های ذخیره شده هر اکانت، منحصرا مخصوص به همان اکانت بوده و در اکانت دیگر لود نخواهند شد.
  • برای دسترسی به اکانت دوم یا سوم، تنها کافی است از طریق مرحله 1 به منوی Options رفته و سپس روی نام کاربری خود کلیک کنید و از منوی ظاهر شده، اکانت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • اگر در هر کدام از اکانت ها، پیامی دریافت کنید، نوتیفیکیشن مربوط به آن پیام به شما نمایش داده خواهد شد و در کنار آواتار اکانت شما در منوی Options تعداد پیام های دریافت شده نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت انتخاب نکردن گزینه همگام سازی مخاطبین، مخاطبین اکانت قبلی به اکانت جدید انتقال داده نخواهند شد.
  • محتوای پیام ها و چت ها، در اکانت متفاوت می باشد.

 

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink