روش صحیح شستن مو و نگهداری از موهای سر با استفاده از روش های ساده


اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که نمی دانید روش صحیح شستن مو های سر به چه صورتی است نگران نباشید، چون شما تنها نیستید. اگر برای شستشوی موهای خود از روش ها و تکنیک های صحیح استفاده کنید، می توانید میزان سلامت و زیبایی و درخشندگی موهای خود را افزایش دهید و در عوض اگر برخی از اشتباهات رایج را در این زمینه مرتکب شوید، ممکن است به زیبایی موهای خود، بدون اینکه حتی خودتان موتجه شوید، آسیب برسانید. در ادامه با ما همراه باشید تا نظرات دو تن از متخصصین پوست موی نیویورک، به نام های Nunzio Saviano و Kyle White را در رابطه با روش صحیح شستن مو با شما در میان گذاشته و به این ترتیب بتوانیم در نگهداری موهای خود، دقت بیشتری به خرج دهیم.

روش صحیح شستن مو

هنگامی که با چنین تیتری مواجه می شوید، ممکن است از خود این سوال را بپرسید که آیا ممکن است شستن مو روش و قاعده خاصی داشته باشد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. شستشوی مو نیز دارای یک سری نکات و اصولی می باشد که بدون رعایت آن ها ممکن است به موهای خود آسیب برسانیم. بسیاری از افراد به پزشکان متخصص مراجعه کرده و از این نکته که موهای آن ها، در حال ریزش می باشد یا دچار مشکلاتی شده است، شکایت کرده وخواستار روشی برای درمان هستند در حالی که راهکار اصلی درمان در دست خود آن هاست و ریشه در روش صحیح شستن مو دارد.

حقیقت ماجرا این است که بسیاری از ما روش صحیح شستن مو را بلد نیستیم و صرفا با استفاده از معلومات خود، به حمام رفته و سریعا شروع به شستشو موهای خود می نماییم. اگر می خواهید از داشتن موهای نرم، پرپشت، درخشان و بلند، لذت ببرید، بهتر است در ادامه با ما همراه شده تا روش صحیح شستن مو را با یکدیگر مرور نماییم.

قبل از شستشو موهای خود را خیس کنید

همانطور که قبل از شستن دست ها یا صورت، ابتدا آن را خیس می نماییم تا مواد شوینده راحت تر روی پوست سر بخورند، در هنگام شستشوی موها نیز باید قبل از هر چیز، موهای خود را کاملا خیس نماییم. بهتر است این کار را با آب گرم انجام دهید، چرا که آب گرم موجب از بین رفتن چربی روی سر شده و در نتیجه مجرای کوتیکول را باز خواهد نمود و گرد و خاک و کثیفی به دام افتاده در آن ناحیه را آزاد می کند.

روش صحیح شستن مو

آب گرم در ابتدای شستشو باعث می شود تا چربی های اضافه از سطح سر پاک شوند.

ابتدا سطح پوست را کف بزنید

چیزی که اکثر متخصصان در زمینه نگهداری و مراقبت از مو، روی آن اتفاق نظر دارند این است که ما تنها نیاز داریم تا سطح پوست سر را تمیز نماییم. به معنی ساده تر، سطح پوست سر است که نیاز به شستشو و تمیز شدن دارد، پس بهتر است تا شامپو زدن روی سر را ابتدا از سمت ریشه موها شروع کرده و به آرامی تا نوک موها را کف بزنیم. حقیقت این است که موها در سطح سر جوان تر بوده و به همین علت ممکن است مقدار چربی بیشتری در این ناحیه ایجاد کرده باشند. به همین دلیل همواره در روش صحیح شستن مو تاکید شده است که شستشو و شامپو زدن موها را از سمت ریشه به نوک موها انجام دهید. نکته دیگری که در شامپو زدن باید توجه داشته باشید این است که بیش از حد نباید از شامپو استفاده کنید.

آرام باشید

اصطکاک زیاد می تواند به ساقه موها آسیب جدی وارد کرده و باعث شکستگی آن ها شود. در رابطه با شستشوی موهایتان دقیقا همانطور رفتار کنید که در رابطه باشستن یک پارچه ظریف و بسیار نازک عمل می کنید. یکی از اصول اولیه رش صحیح شستن مو این است که موها از سمت ریشه شروع به شستشو نموده و با حرکات عمودی و بدون فشار ماساژ دهیم و کف را به آرامی در همه جای موها پخش کنیم. توجه داشته باشید که از حرکات دورانی برای شستشو تا حد امکان پرهیز نمایید. این امر موجب ایجاد اصطکاک زیادی شده و همچنین ممکن است باعث گره خوردن موهایتان نیز شود. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که ماساژ موهای خود را به صورت رفت و برگشتی نباید انجام دهید چراکه ممکن است باعث آسیب رساندن به ساقه موها شود.

یک بار شامپو کافی است!

بسیاری از شامپوها در پشت جعبه خود توصیه کرده اند که حتما برای شستشوی بهتر از دوبار شستشو استفاده کنید. حقیقت اینجاست که یک بار شستشو نیز برای تمیز کردن موها کافی است. هنگامی که چندبار در طی یک بار حمام موهای خود را شامپو بزنید، ممکن است تمامی سطح سر را از چربی پاک کنید و در نتیجه سطح پوست سر خود را با خشکی بیش از حد مواجه سازید. این امر موجب می شود تا سلول های پوستی چربی بیشتری تولید نمایند و در نتیجه موهای شما به سرعت حالت ناخوشایندی به خود بگیرند. تنها در صورتی از دوبار شامپو در یک حمام استفاده کنید که موهای شما بسیار کثیف شده باشند.

روش صحیح شستن مو

سعی کنید همواره شستشو و شامپو زدن را از ریشه موها شروع کرده و به صورت حرکات عمودی تا نوک موها ادامه دهید.

از نرم کننده ها درست استفاده کنید.

نرم کننده ها را باید از نیمه موها به بعد استفاده کنید. بسیاری از افراد نرم کننده ها را نیز همچون شامپوهای معمولی از ریشه مو، استفاده می کنند که این یک روش غلط بوده و همواره در روش صحیح شستن مو اشاره شده است که برای لطافت بیشتر موهای خود، از نیمه طول موها تا نوک موها را به نرم کننده آغشته کنید و سپس ماساژ دهید تا کف همه جای آن را بپوشاند. در ضمن به یاد داشته باشید که نرم کننده را در آخرین مرحله از حمام خود استفاده نمایید. به عبارت ساده تر، ابتدا سر خود را با شامپو شستشو داده و سپس در مرحله آخر نرم کننده را طبق اصولی که ذکر شد، به موهای خود بزنید.

معجزه آب سرد را فراموش نکنید.

پس از اینکه شستشوی موهای خود را به پایان رساندید، در روش صحیح شسشتن مو توصیه می شود که حتما موهای خود را در پایان شسشتو با استفاده از آب سرد آب کشی نمایید. آب سرد موجب قوی تر کردن کوتیکول شده و همچنین باعث ایجاد درخشندگی بیشتر در موها خواهد شد.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink