باز کردن قفل آیفون با استفاده از روش های مختلف و بدون پاک شدن اطلاعات


اگر شما به تازگی رمز ورود به گوشی آیفون خود را فراموش کرده اید، نیازی نیست چندان نگران باشید، چراکه در این مشکل تنها نبوده و افراد زیادی همه روزه، با مشکل فراموش کردن رمز عبور خود مواجه می شوند. در مطالب پیشین در رابطه با چگونگی باز کردن قفل اندروید مفصلا صحبت نموده ایم اما برای باز کردن قفل آیفون باید چگونه عمل کرد؟ به طور کلی آیا با توجه به امنیت بسیار بالاتر سیستم عامل iOS نسبت به اندروید، می توان بدون داشتن پسورد، به اطلاعات گوشی دست یافت؟ در ادامه با ما همراه باشید تا چند روش کاربردی و تست شده را برای باز کردن قفل اندروید معرفی نماییم تا با استفاده از این روش ها، بتوانید بدون اینکه بخواهید گوشی خود را فلش کنید و یا فکتوری ریست نمایید، به اطلاعات خود دست پیدا کنید.

روش های باز کردن قفل آیفون

همانطور که اشاره شد سیستم عامل iOS بکار رفته در گوشی های آیفون، نسبت به سیستم عامل اندروید از امنیت بیشتری برخوردار بوده و این موضوع بیشتر به این خاطر است که مدیران اپل معتقدند نباید برای اعطای دسترسی بیشتر به کاربر، فاکتور امنیت را نادیده گرفت. به هر حال باید بدانید که اگر رمز عبور و پسورد خود را در آیفون فراموش کنید، همچنان راه هایی برای وارد شدن به گوشی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان دوباره به اطلاعات مهم خود دست پیدا نمود.

1. استفاده برنامه dr.fone-Repair

برنامه dr.fone-Repair یکی از بهترین برنامه ها برای باز کردن قفل آیفون بوده که دارای امنیت مطلوبی بوده و می تواند به سادگی پسورد گوشی شما را ریست نماید. این برنامه در حقیقت باعث می شود تا بدون اینکه نیاز باشد اطلاعاتی از گوشی شما حذف شود، فرمویر گوشی شما بروز رسانی گردد. این برنامه همچنین می تواند علاوه بر باز کردن قفل آیفون منجر به رفع برخی خطاهای معمول در سیستم عامل iOS نیز شود.

این برنامه سازگار با انواع دستگاه های اپل که از سیستم عامل ios بهره می برند بوده و تقریبا تمامی نسخه های مختلف iOS را تحت پوشش قرار می دهد. برای کار با این برنامه نیاز به تخصص خاصی نبوده و به راحتی می توانید با آن کار کنید. برای دریافت آموزش های بیشتر در خصوص چگونگی باز کردن قفل آیفون با استفاده از برنامه dr.fone-Repair می توانید از طریق آموزش باز کردن قفل گوشی با dr.fone-Repair اقدام نمایید.

برنامه dr.fone-repair

برنامه dr.fone-repair برای باز کردن قفل آیفون

2. استفاده از iTunes برای باز کردن قفل آیفون

یکی دیگر از شیوه های محبوب و کارآمد برای باز کردن قفل آیفون کمک گرفتن از سرویس iTunes اپل می باشد. البته نیازی به گفتن این مسئله نیست که حتی اگر شما بتوانید با استفاده از این شیوه موفق به باز کردن قفل آیفون شوید، تمامی اطلاعات و داده های شما، از روی تلفن همراه پاک خواد شد! با این وجود اگر شما از اطلاعات خود قبلا پشتیبان تهیه کرده اید و یا به طور کلی اطلاعات چندان مهمی روی آن ندارید، می توانید از این روش برای باز کردن قفل آیفون خود بهره ببرید. برای باز کردن آیفون با استفاده از این روش می توانید از طریق مراحل زیر اقدام نمایید.

  • ابتدا برنامه iTunes را در سیستم خود نصب و اجرا کنید و سپس در حالی که دکمه Home گوشی خود را نگه داشته اید، آن را با استفاده از کابل USB به سیستم متصل نمایید.
  • این امر موجب می شود تا همانند تصویر زیر، علامت اتصال به iTunes روی صفحه گوشی ظاهر گردد.
  • پس از این که آیفون خود را به سیستم متصل نمودید، به طور خودکار آیتیونز آن را تشخیص داده و پیامی برای شما نمایش خواهد داد که باید روی گزینه Restore کلیک نمایید.
  • علاوه بر این، اگر شما با استفاده از آیتیونز اقدام به تهیه پشتیبان از قبل کرده باشید، می توانید از طریق رفتن به تب Summary در برنامه iTunes و انتخاب گزینه Restore Backup فایل های قبلی خود را نیز برگردانید.
  • در پنجره باز شده گزینه Restore را انتخاب نمایید تا به طور کلی حافظه گوشی پاک گردد و قفل گوشی باز شود.
روش وصل کردن گوشی به آیتیونز

روش وصل کردن گوشی به آیتیونز

3. استفاده از Elcomesoft iOS برای باز کردن قفل آیفون

این روش برای باز کردن قفل آیفون شاید روش چندان مشهوری نباشد اما در پاره ای از موارد می تواند بدون این که دردسر زیادی را متحمل شویم، ما را به مقصود خود برساند. برنامه هایی هستند که می توانند قفل آیفون را با استفاده از ترفند هایی خاص باز کنند که یکی از ایمن ترین آن ها را می توان برنامه Elcomsoft iOS Forensic Toolkit معرفی کرد. برای استفاده از این برنامه، ابتدا نیاز است که نسخه اصلی آن را از وب سایت ارائه دهنده Elcomsoft iOS  دانلود نمایید.

برای باز کردن قفل آیفون با استفاده از این روش کافی است آیفون خود را به سیستم متصل نموده و برنامه را اجرا نمایید. در صفحه ابتدایی برنامه، گزینه Get Passcode را انتخاب نمایید. انجام این کار باعث می شود تا یک دستور رمزنگاری شده اجرا شود و یک پسورد برای باز کردن گوشی شما فراهم گردد.

برنامه Elcomsoft

برنامه Elcomsoft

4. استفاده از باگ موجود در سرویس سیری (Siri) برای باز کردن قفل آیفون

لازم به ذکر است که این روش که یک نوع روش هک آیفون نیز محسوب می شود، در واقع تنها می تواند روی نسخه های 8 تا 10.1 در iOS اجرا شود و اگر شما سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی کرده باشید، این روش برای شما نا کارآمد خواهد بود. در این روش با استفاده از یک روش ابتکاری در سرویس سیری می توان قفل گوشی آیفون را باز کرده و آن را اصطلاحا دور زد. مراحل انجام این روش در آینده و با جزئیات فراوان ارائه خواهد شد.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink