اجرای طرح رجیستری برای برندهای نوکیا، سونی، تکنو و هواوی از نیمه اسفند ماه


در راستای اجرای طرح رجیستری موبایل که از مهرماه سال جاری آغاز شده است، طبق آخرین اخبار چنین اعلام شده است که از هفته آینده، یک سری از برندهای جدید نیز تحت پوشش این طرح قرار گرفته و امکان واردات غیر قانونی آن ها سلب خواهد شد. طرح رجیستری موبایل که در گذشته در رابطه با آن سخه گفته ایم، با هدف ساماندهی واردات گوشی های هوشمند اجرا شده و تاکنون کارایی بسیاری در جلوگیری از قاچاق و واردات غیر قانونی انواع گوشی های تلفن همراه داشته است. از ابتدای اجرای این طرح تاکنون برندهای مختلفی تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند که طبق آخرین گفته های وزارت ارتبطات تا پایان سال جاری، احتمالا تمامی برندهای تلفن همراه، مشمول این طرح خواهند شد و امکان وارادات غیر قانونی همه برندهای رسمی تلفن همراه، گرفته خواهد شد.

برندهای مشمول طرح رجیستری

طبق اعلام وزارت ارتباطات در تاریخ 14 اسفندماه سال جاری، برندهای نوکیا، سونی، تکنو و هواوی تحت پوشش طرح رجیستری قرار خواهند گرفت و از این به بعد خریداران این گوشی های هوشمند، باید قبل از خرید، از ثبت بودن این گوشی در طرح رجیستری اطمینان حاصل نمایند. تمامی فروشندگان نیز موظفند محصولاتی را در اختیار خریداران قرار دهند که در طرح مذکور ثبت شده باشند و به صورت رسمی و کاملا قانونی به کشور وارد شده باشند.با اینحال خود خریدار نیز باید به این مهم توجه داشته باشد و گوشی هایی که مشمول طرح نبوده اند را خریداری ننماید.

برای اطلاع از چگونگی فعال سازی طرح رجیستری و بررسی ثبت بودن گوشی در این طرح، می توانید از طریق لینک ارائه شده، اقدام نمایید. لازم به ذکر است که از ابتدای آغاز طرح تا به امروز برند های اپل، بلک بری، موتورولا ، گوگل و ال جی، مشمول طرح رجیستری شده اند و با تحت پوشش قرار گرفتن برندهای نوکیا، سونی، تکنو و هواوی در مرحله جدید، تنها چند برند بزرگ دیگر برای مشمول شدن باقی می ماند.

در حقیقت هنوز اصلی ترین و بزرگترین جامعه آماری تلفن های همراه هوشمند در کشور ایران، یعنی برند سامسونگ تحت پوشش قرار نگرفته است که طبق شنیده ها، چنین بر می آید که از 26 اسفند ماه همین امسال، این برند نیز تحت پوشش قرار گرفته و احتمالا برندهایی مثل HTC و شیامی و میزو و سایر برندها نیز همراه با سامسونگ، تحت پوشش قرار بگیرند.

نوشته اجرای طرح رجیستری برای برندهای نوکیا، سونی، تکنو و هواوی از نیمه اسفند ماه اولین بار در ردیابی و کنترل موبایل فرزند پدیدار شد.

این مطلب در اخبار دیجیتال. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink